Четвер, 25.04.2024, 16:09
Домашній доктор
Головна | Довідник захворювань | Реєстрація | Вхід
Фізіологія людини
Довідник хвороб
Довідник захворювань
Категорії розділу
Описи хвороб А
Описи хвороб, яких назва починається на букву А
Описи хвороб Б
Описи хвороб, яких назва починається на букву Б
Описи хвороб В
Описи хвороб, яких назва починається на букву В
Описи хвороб Г
Описи хвороб, яких назва починається на букву Г
Описи хвороб Д
Описи хвороб, яких назва починається на букву Д
Описи хвороб Ж
Описи хвороб, яких назва починається на букву Ж
Описи хвороб І
Описи хвороб, яких назва починається на букву І
Описи хвороб К
Описи хвороб, яких назва починається на букву К
Описи хвороб Л
Описи хвороб, яких назва починається на букву Л
Описи хвороб М
Описи хвороб, яких назва починається на букву М
Описи хвороб Н
Описи хвороб, яких назва починається на букву Н
Описи хвороб О
Описи хвороб, яких назва починається на букву О
Описи хвороб П
Описи хвороб, яких назва починається на букву П
Описи хвороб Р
Описи хвороб, яких назва починається на букву Р
Описи хвороб С
Описи хвороб, яких назва починається на букву С
Описи хвороб Т
Описи хвороб, яких назва починається на букву Т
Описи хвороб У
Описи хвороб, яких назва починається на букву У
Описи хвороб Х
Описи хвороб, яких назва починається на букву Х
Описи хвороб Ц
Описи хвороб, яких назва починається на букву Ц
Описи хвороб Ч
Описи хвороб, яких назва починається на букву Ч
Описи хвороб Э
Описи хвороб, яких назва починається на букву Э
Описи хвороб Я
Описи хвороб, яких назва починається на букву Я
Реклама
Добавки до їжі
  • Коралловый Клуб
  • Біологічно активні харчові добавки, для повноцінного раціону людини
    Косметологія
  • Косметика ACADEMIE
  • Académie Scientifique de Beauté
    Головна » 2010 » Лютий » 11 » Вивих
    00:55
    Вивих
    Вивих

    Вивих - пошкодження зв'язково-капсульного апарату суглоба, що супроводиться припухлістю, деформацією і порушенням функції кінцівки. 

    Вивих кісток передпліччя в ліктьовому суглобі
    Симптоми. Вивих кісток передпліччя в ліктьовому суглобі займає перше місце серед вивихів. Вивих кісток передпліччя супроводиться пошкодженням зв'язково-капсульного апарату і крововиливом в порожнину суглоба, деформацією і втратою функції; при переломовивихах спостерігається значний набряк. Зміщені кістки, гематома і набряк можуть викликати здавлення судинно-нервового пучка, тому необхідно звернути увагу на пульсацію судин, рух пальців і чутливість.

    Найбільш типовими є задній вивих обох кісток передпліччя і задньозовнішній вивих. Ці пошкодження виникають в результаті падіння на витягнуту і розігнуту в ліктьовому суглобі руку. При пальпації удається промацати виступаючий суглобовий кінець плечової кісті, а при задньозовнішньому вивиху чітко визначається голівка променевої кісті.

    Діагностика. При діагностиці необхідно зробити рентгенограму.
    Лікування. Необхідне можливо раніше одномоментне вправлення вивиху кісток передпліччя, яке виробляючи після ін'єкції пантопону або під легким наркозом закисом азоту. Після вправлення вивиху контрольну рентгенограму. Потім накладають задню гіпсову лангету від голівок п'ясних кісток до верхньої третини плеча в середньо-фізіологічному положенні строком на 7 днів. Після зняття гіпсовою лангет приступає до лікувальної фізкультури і фізіотерапії.

    Травматичний вивих фаланг пальців кисті
    Травматичний вивих фаланг пальців кисті зустрічається відносно рідко. Пошкодження відбувається в результаті надмірного перерозгинання пальців. Найчастіше виникає вивих в пястно-фаланговом зчленуванні I пальця кисті (великого).

    Симптоми. Виникає біль в міжфаланговому або пястно-фаланговом зчленуванні. При повному вивиху активні і пасивні рухи відсутні, при неповному наголошуються обмеження рухів і помірна деформація. Контури суглоба згладжені, є синець.

    Діагности. Діагноз уточнюється після рентгенографії.
    Лікування. Вправлення неускладненого вивиху зазвичай не викликає скрути; при інтерпозиції сухожилля довгого згину гелю і невдачі консервативних заходів може потрібно оперативне втручання.

    Травматичний вивих стегнової кісті
    Симптоми. Травматичний вивих стегнової кісті виникаєте результаті непрямої травми.

    Клінічна картина залежить від характеру і зсуву голівки стегнової кісті. На перший план виступає різкий біль в тазостегновому суглобі, втрата функції і вимушене положення хворого. Активні рухи неможливі, пасивні супроводяться болем і пружинистим опором. Нога злегка зігнута в тазостегновому і колінному суглобах і ротирована усередині. Великий рожен зміщений догори і назад. Хворий не може відірвати п'яту від площини ліжка (позитивний симптом «прилиплої п'яти»). При значнішому зсуві голівки наголошується відносне укорочення стегна.

    Діагностика. Рентгенологічне дослідження у всіх випадках обов'язково, оскільки допомагає уточнити діагноз і вирішити про вибір методу вправлення.
    При вивиху стегнової кісті виробляють одномоментне вправлення по одному з класичних методів (Кохера, Джанелідзе і ін.) з подальшою фіксацією в гіпсовій лангеті або на функціональній шині Белера строком до 3 - 4 тижнів. Після вправлення обов'язковий рентгенологічний контроль. Після припинення іммобілізації зазвичай швидко відновлюються рухи в тазостегновому суглобі.

    Вивих надколінника виникає в результаті прямого удару по його краю або унаслідок різкого скорочення чотириглавого м'яза стегна при зовнішній ротації і відведенні гомілки. Привертають до вивиху надколінника природжені і придбані деформації кістково-м'язової системи опорно-рухового апарату, а також сплощення виростків стегнової кісті. 

    Симптоми і діагностика. Клінічна картина травматичного вивиху надколінника характерна - кінцівка злегка зігнута в колінному суглобі, активні рухи неможливі, пасивні різко обмежені, болезненны. При пальпації визначається надколінник, що змістився, і голий дистальний виросток стегнової кісті.

    Лікування. Консервативне лікування полягає у вправленні вивиху надколінника при розслабленій чотири! лавою м'язу, яке досягається згинанням кінцівки в тазостегновому суглобі і розгинанні в колінному. Іммобілізація здійснюється протягом 3 тижнів . При звичному вивиху надколінника показано оперативне лікування.

    При будь-якому вивиху показані холодні компреси через кожних 2 - 3 ч, але не можна вживати лід. Масаж при вивихах застосовується для поліпшення кровообігу, зменшення набряку і хворобливості.
    Категорія: Описи хвороб В | Переглядів: 1900 | Додав: doctor | Теги: вивих стегнової кісті, Вивих | Рейтинг: 0.0/0
    Реєстрація
    Пошук по хворобах
    Реклама
    Статистика
    Авангард
    Зал акробатики,гімнастичний зал
    Попередження
    При будь-якому використанні матеріалів сайту - посилання на www.doct.at.ua обов'язково.
    Copyright MyCorp © 2024