П`ятниця, 19.04.2024, 05:34
Домашній доктор
Головна | Довідник захворювань | Реєстрація | Вхід
Фізіологія людини
Довідник хвороб
Довідник захворювань
Категорії розділу
Описи хвороб А
Описи хвороб, яких назва починається на букву А
Описи хвороб Б
Описи хвороб, яких назва починається на букву Б
Описи хвороб В
Описи хвороб, яких назва починається на букву В
Описи хвороб Г
Описи хвороб, яких назва починається на букву Г
Описи хвороб Д
Описи хвороб, яких назва починається на букву Д
Описи хвороб Ж
Описи хвороб, яких назва починається на букву Ж
Описи хвороб І
Описи хвороб, яких назва починається на букву І
Описи хвороб К
Описи хвороб, яких назва починається на букву К
Описи хвороб Л
Описи хвороб, яких назва починається на букву Л
Описи хвороб М
Описи хвороб, яких назва починається на букву М
Описи хвороб Н
Описи хвороб, яких назва починається на букву Н
Описи хвороб О
Описи хвороб, яких назва починається на букву О
Описи хвороб П
Описи хвороб, яких назва починається на букву П
Описи хвороб Р
Описи хвороб, яких назва починається на букву Р
Описи хвороб С
Описи хвороб, яких назва починається на букву С
Описи хвороб Т
Описи хвороб, яких назва починається на букву Т
Описи хвороб У
Описи хвороб, яких назва починається на букву У
Описи хвороб Х
Описи хвороб, яких назва починається на букву Х
Описи хвороб Ц
Описи хвороб, яких назва починається на букву Ц
Описи хвороб Ч
Описи хвороб, яких назва починається на букву Ч
Описи хвороб Э
Описи хвороб, яких назва починається на букву Э
Описи хвороб Я
Описи хвороб, яких назва починається на букву Я
Реклама
Добавки до їжі
  • Коралловый Клуб
  • Біологічно активні харчові добавки, для повноцінного раціону людини
    Косметологія
  • Косметика ACADEMIE
  • Académie Scientifique de Beauté
    Головна » 2010 » Квітень » 16 » Перикардит
    20:11
    Перикардит
    Перикардит - запалення перикарда (серцевої сумки) - зазвичай є вторинним процесом, який ускладнює протягом різних серцевих і інших захворювань. Проте може бути і самостійним захворюванням. 

    Найбільш частою причиною виникнення перикардитом вважається вірусна інфекція (віруси Коксакі А і В, фіна А і В, ECHO). Нерідко перикардити виникають при колагенозах. Туберкульозна етіологія перикардитом становить 5-11%. Ревматизм може викликати як сухі, так і ексудативні перикардити. Іноді перикардити виникають в гострому та віддаленому періодах інфаркту міокарда. 
    Симптоми. Самою ранньою і частою скаргою хворих є біль в області серця, що локалізується на верхівці серця або внизу грудини, іррадіює в ліву руку, під ліву лопатку, шию, може в епігастрії. Біль нагадує картину інфаркту міокарда або плевриту. За характером, як правило, вона сильна, іноді ниючий, тупий. 

    Хворі скаржаться на неприємне відчуття і важкість у області серця. Поява ексудату та швидке нею накопичення в порожнині перикарда викликає виражену задишку у хворих. 

    Хворий відзначає посилення задишки в горизонтальному положенні, лежачи на ліжку, тому він змушений прийняти положення ортопное (положення сидячи); іноді намагаються полегшити стан, нахиляючи тулуб вперед. Задишка зазвичай супроводжується сухим кашлем. 

    У хворих з підгострій тампонада серця через деякий час після початку захворювання з'являється застій у системі верхньої і нижньої порожнистої вени, який викликає набряки, збільшення печінки, асцит, набухання вен шиї. При перкусії межі серця при сухому перикардиті зазвичай не змінені. При ексудативному перикардиті виявляється зменшення, а нерідко зникнення верхівкового поштовху, що пов'язано з великою ексудатом. Межі відносної серцевої тупості збільшуються на всі боки. Також виникає тенденція до збільшення абсолютної серцевої тупості. Відзначається набухання шийних вен. 

    При сухому перикардиті тони серця, як правило, не змінені або злегка приглушені. При ексудативному тони різко приглушені, виникає синусова тахікардія. Якщо виникає невелика кількість випоту, то при сухому фібринозному перикардиті і ексудативному з'являється шум тертя перикарда. Шум краще вислуховується в положенні сидячи, характер його високий, що дряпає, визначається ліворуч від парастернальну лінії і на грудині. Шум тертя перикарда при накопиченні ексудату слабшає, коли стан поліпшується, з'являється знову. Відзначають зниження артеріального тиску, більше систолічний. 
    Діагностика. Виникає ряд загальних симптомів: субфебрильна температура, лейкоцитоз зі зрушенням вліво, збільшення СОЕ. На рентгенограмі виявляють випіт. На ЕКГ при сухому перикардиті відзначається пошкодження поверхневих шарів міокарда, що підтверджує інтервал ST, піднятий над ізоліній у всіх відведеннях, може з'являтися негативний зубець Т. 

    У міру перебігу захворювання інтервал ST нормалізується. На відміну від інфаркту міокарда, інтервал ST не буває дискордантних, немає змін зубця Q і комплексу QRS. На ЕКГ при ексудативному перикардиті відмічається зниження вольтаж усіх зубців. Шум тертя перикарда свідчить про наявність перикардиту. Якщо гострий сухий перикардит є самостійним захворюванням, то перебіг його доброякісно і безслідно закінчується протягом одного-двох місяців. Ексудативний перикардит частіше має підгострий або хронічний затяжного перебігу ексудативного перикардиту, протікання із загостреннями, супроводжується накопиченням великої кількості рідини в перикардіальної порожнини. 

    Лікування. Дотримання постільного режиму, призначення антибіотиків у великих дозах (пеніцилін). При туберкульозної етіології призначають специфічні препарати (ПАСК, фтивазид та інші). Також аспірин по 4 г на добу. У хворих колагенозів та ревматизмом з ексудативним і сухим перикардитом і при доброякісному неспецифічному перикардиті призначають стероїдні гормони (до 40 мг преднізолону на добу). Курс гормональної терапії - 1 - 1,5 місяця. При тяжкому стані хворого в результаті тампонади серця, наростаючому випоту з лікувальною метою проводиться пункція перикарда. У лікуванні серцевої недостатності основним методом служить призначення сечогінних препаратів. Рекомендується поєднання фуросеміду до 100 мг з антагоністами альдостерону (верошпирон по 100-200 мг на добу). Дієта повинна бути багата великою кількістю білків, вітамінів і продуктів, що містять солі калію, а вміст хлориду натрію в їжі не повинен перевищувати 4 м. Анаболічні стероїди застосовують при дистрофії і трофічних порушеннях. Якщо консервативна терапія безуспішно, вирішують питання про операцію. На ранніх стадіях хвороби операція кардіоліза дозволяє відновити працездатність хворих. Прогноз сухого і ексудативного перикардиту без переходу в сліпчатий зазвичай сприятливий. 

    Профілактика. Профілактика перикардитом залежить переважно від основного захворювання.

    Категорія: Описи хвороб П | Переглядів: 1370 | Додав: doctor | Теги: Перикардит | Рейтинг: 0.0/0
    Реєстрація
    Пошук по хворобах
    Реклама
    Статистика
    Авангард
    Зал акробатики,гімнастичний зал
    Попередження
    При будь-якому використанні матеріалів сайту - посилання на www.doct.at.ua обов'язково.
    Copyright MyCorp © 2024