П`ятниця, 19.04.2024, 17:12
Домашній доктор
Головна | Довідник захворювань | Реєстрація | Вхід
Фізіологія людини
Довідник хвороб
Довідник захворювань
Категорії розділу
Описи хвороб А
Описи хвороб, яких назва починається на букву А
Описи хвороб Б
Описи хвороб, яких назва починається на букву Б
Описи хвороб В
Описи хвороб, яких назва починається на букву В
Описи хвороб Г
Описи хвороб, яких назва починається на букву Г
Описи хвороб Д
Описи хвороб, яких назва починається на букву Д
Описи хвороб Ж
Описи хвороб, яких назва починається на букву Ж
Описи хвороб І
Описи хвороб, яких назва починається на букву І
Описи хвороб К
Описи хвороб, яких назва починається на букву К
Описи хвороб Л
Описи хвороб, яких назва починається на букву Л
Описи хвороб М
Описи хвороб, яких назва починається на букву М
Описи хвороб Н
Описи хвороб, яких назва починається на букву Н
Описи хвороб О
Описи хвороб, яких назва починається на букву О
Описи хвороб П
Описи хвороб, яких назва починається на букву П
Описи хвороб Р
Описи хвороб, яких назва починається на букву Р
Описи хвороб С
Описи хвороб, яких назва починається на букву С
Описи хвороб Т
Описи хвороб, яких назва починається на букву Т
Описи хвороб У
Описи хвороб, яких назва починається на букву У
Описи хвороб Х
Описи хвороб, яких назва починається на букву Х
Описи хвороб Ц
Описи хвороб, яких назва починається на букву Ц
Описи хвороб Ч
Описи хвороб, яких назва починається на букву Ч
Описи хвороб Э
Описи хвороб, яких назва починається на букву Э
Описи хвороб Я
Описи хвороб, яких назва починається на букву Я
Реклама
Добавки до їжі
  • Коралловый Клуб
  • Біологічно активні харчові добавки, для повноцінного раціону людини
    Косметологія
  • Косметика ACADEMIE
  • Académie Scientifique de Beauté
    Головна » 2010 » Квітень » 16 » Перелом
    19:02
    Перелом
    Перелом - порушення цілісності кістки, що супроводжується деформацією і зміщенням кістки, порушується функція кінцівки. 

    Переломи ключиці 
    Механізм пошкодження ключиці може бути різним, але частіше злам відбувається при падінні на плече або витягнуту руку. Він локалізується в середній третині або на межі середньої та зовнішньої третин. Залежно від ступеня зміщення кісткових відламків розрізняють повні та неповні (поднадкостнічние) переломи. 
    Симптоми. Деформація і зсув при неповних переломах ключиці мінімальні. Функція руки збережена, обмежено тільки відведення її вище рівня надпліччя. Суб'єктивні скарги на болі незначні, тому діагноз ставлять тільки через 10 - 15 днів, коли виявляють мозоль у вигляді значного потовщення на ключиці. 
    При повних переломах відбувається зміщення уламків. Залежно від тяги м'язів внутрішній отломок йде вгору, зовнішній - опускається донизу. 
    Діагностика. Клінічна картина в цих випадках ясна, і розпізнавання перелому не представляє утруднень. 

    Лікування. Для усунення болю і утримання відламків ключиці в правильному положенні накладають фіксуючу пов'язку. При повних переломах зі зміщенням необхідна міцна фіксація за відведенням плеча тому і підведення зовнішнього уламка ключиці. Це досягається за допомогою восьміобразной фіксує пов'язки або костильного-гіпсової пов'язки. Такі пов'язки дозволяють рано почати рух і допомагають утримати кісткові уламки в правильному положенні. 

    Оперативне лікування показане при загрозі перфорації осколком шкіри, травмі судинно-нервового пучка та при інтерпозіціі м'яких тканин. Консолідація ключиці наступає протягом 14-21 дня і не вимагає подальшої відновлювальної терапії. 

    Переломи плечової кістки 
    Розрізняють переломи в області проксимального метаепіфіза, діафізарні переломи кістки і переломи в області дистального метаепіфіза. 

    Симптоми. Клінічна картина: рука звисає уздовж тулуба, різко обмежене відведення кінцівки, біль в області плечового суглоба і верхньої третини плеча, припухлість, напруга дельтовидного м'язи; при значному зміщенні (абдукціонний перелом) у пахвовій западині пальпується периферичний отломок. При русі і пальпації можливе визначення крепітації кісткових відламків, проте ця маніпуляція небажана у зв'язку з тим, що вона призводить до додаткового зміщення кісткових відламків, посилення болів і, головне, може викликати травму судинно-нервового пучка. 
    Діагностика. Рентгенографія в двох проекціях уточнює діагноз. 
    Лікування. При відсутності зсуву, особливо при переломах вколоченних, з успіхом проводять фіксацію кінцівки гіпсовою лангету від внутрішнього краю протилежної лопатки до головок п'ясткових кісток у среднефізіологіческом положенні. 

    При переломах в області шийки плечової кістки, епіфізеоліз і остеоепіфізеолізах виробляють одномоментну закриту репозицію. При абдукціонних переломах після репозиції руку фіксують у среднефізіологіческом положенні. Прогноз при цьому виді перелому сприятливий, функція відновлюється повністю. 

    Над-і чрезмищелковие переломи плечової кістки 
    Механізм пошкодження типовий - падіння на витягнуту або зігнуту в ліктьовому суглобі руку. У першому випадку дистальний отломок зміщується дозаду-розгинальної надмищелковий перелом, у другому - допереду, так званий згинальні надмищелковий перелом. 

    Симптоми. Клінічна картина характерна. Пасивні рухи в ліктьовому суглобі можливі, але обмежені і болючі. Відзначається значна припухлість в дистальній частині плеча з переходом на ліктьовий суглоб. Нерідко визначається гематома, яка з часом виявляється більш чітко. При значному зміщенні може спостерігатися порушення іннервації в результаті травми променевого, ліктьового і серединного нервів. 

    Лікування. При зсуві кісткових відламків необхідна репозиція, яку виробляють під загальним знеболенням, рідше - під місцевою анестезією. Введення новокаїну в область перелому не дає достатньої анестезії та релаксації м'язів, що ускладнює маніпуляції, пов'язані із зіставленням відламків та утриманням їх у виправлення положенні. Репозицію зазвичай проводять при періодичному контролі під рентгенівським екраном. 

    Після репозиції накладають глибоку задню гіпсову лангету в тому положенні руки, в якому вдалося зафіксувати кісткові уламки. 
    Консолідація наступає протягом 14-21 дня. Проводять періодичний рентгенологічний контроль, так як набряк, як правило, з 5 - 6-го дня починає зменшуватися, що може призвести до вторинного зміщення кісткових відламків. При своєчасному встановленні вторинного зміщення проводять додаткову репозицію, яка допомагає його усунути. 

    Переломи кісток передпліччя 
    Переломи кісток передпліччя відносяться до найбільш частих пошкоджень. Переломи бувають у верхній третині, протягом діафіза, але найчастіше - в нижній третині. Виникають вони частіше в результаті непрямий травми при падінні на витягнуту руку і рідше - від прямого впливу сили. 
    Перелом діафізів променевої та ліктьової кісток 
    Спостерігається в результаті впливу прямий сили (удар по передпліччю) і при падінні з упором на кисть. 

    Симптоми. Залежно від рівня перелому відзначається деформація передпліччя, яка особливо виражена при переломі в середньої третини. Дистальні кінці обох кісток передпліччя зміщуються до тильної поверхні, утворюючи кут, відкритий до розгинальної поверхні передпліччя. При повному зміщенні кісткових відламків з прогином деформація передпліччя виражена, руху в руці неможливі і різко болючі. 

    Лікування. При переломах діафізів променевої та ліктьової кісток без зміщення лікування полягає в накладенні глибокої гіпсової лангети в среднефізіологіческом положенні від головок іяегних кісток до верхньої 1реті плеча строком на 28-42 дні. 

    Переломи кісток кисті та пальців 
    Пошкодження найчастіше виникає в результаті прямого впливу сили при ударах і падінні з упором на долоню. Серед кісток зап'ястя перелому піддається човноподібна кістку і рідше - Півмісяцева. 
    Симптоми. Клінічно визначається хвороблива припухлість, максимально виражена по тильній поверхні області променевозап'ястному суглоба, рухи обмежені, а біль посилюється при навантаженні по осі відповідних випрямлених пальців. 

    Діагностика. Рентгенофамма уточнює діагноз. 
    Лікування. Проводять іммобілізацію в глибокій гіпсовій лангету в среднефізіологіческом положенні кисті, від головок п'ясткових кісток до проксимальної частини передпліччя. У зв'язку з недостатнім кровопостачанням кісток зап'ястя при переломах човноподібної, Півмісяцева та інших кісток терміни фіксації повинні бути не менше 4-5 тижнів. Після припинення іммобілізації приступають до лікувальної фізкультури та фізіотерапевтичним процедурам. 

    При закритих переломах фаланг ручна репозиція пов'язана з певними труднощами із-за невеликої величини кісткового уламка і складності фіксації в гіпсі. У деяких випадках, коли відбувається повторне зміщення, можна застосувати витягування або внутрішньокістковий фіксацію тонкої спицею Кіршнера. Після 2-3 тижнів іммобілізації приступають до фізіотерапевтичним процедурам та лікувальної фізкультури, які проводяться до повного відновлення функції пошкодженого пальця. 

    Переломи стегнової кістки 
    Симптоми. Перелом діафіза стегнової кістки належить до найбільш частих пошкоджень і локалізується в основному в середньої третини. Пошкодження даної локалізації пов'язані як з прямою, так і з непрямим травмою. Найчастіше всією переломи виникають при падінні з висоти або під час рухливих ігор. Нерідко перелом стегнової кістки відбувається в результаті вуличної травми. 

    Лікування. Переломи стегнової кістки лікують витяжкою. Гіпсові пов'язки і шини не забезпечують правильного положення відламків. Неодмінною умовою успішного лікування переломів взагалі та стегнової кістки зокрема є, можливо, раннє накладення витягнення або репозиції відламків. Виправити неправильне положення відламків в більш пізні терміни важче, а інколи неможливо. 

    Консолідація перелому стегнової кістки наступає до 35-42 дня. Під час лікування витяжкою здійснюють періодичний рентгенологічний контроль (один раз на тиждень) за положенням кісткових відламків та у разі необхідності застосовують коригуючі тяги, протівотягі, що фіксують валики, а також змінюють становище шини для досягнення доброю зіставлення кісткових відламків. Для рентгенологічного контролю користуються пересувним рентгенівським апаратом. 
    Після припинення іммобілізації навантаження на хвору кінцівку дозволяється через 2-3 тижні. Застосування лікувальної фізкультури і теплих ванн сприяє більш швидкому відновленню функції кінцівки. Показання до оперативного втручання при переломах стегнової кістки можуть виникнути при неефективності консервативних методів лікування. 

    Переломи діафізів кісток гомілки 
    Симптоми. При переломах діафізів кісток гомілки зі зміщенням клінічна картина характеризується болем, набряком і нерідко крововиливом на рівні перелому, деформацією, патологічної рухливістю і крепітація. Хворий не може наступити на ногу, підняти її. 
    Ушкодження в області проксимальних епіфізів гомілкових кісток зустрічаються рідко. 
    Діагностика. Діагностика переломів кісток гомілки проста, але для визначення стояння відламків слід зробити рентгенограму. 

    Лікування. При діафізарних переломах зі зміщенням виробляють одномоментну закриту репозицію з подальшою фіксацією кінцівки в гіпсовій лангету. Через 7-9 днів після зменшення набряку і при задовільному стані відламків гіпсова лангету може бути зміцнена циркулярним гіпсовими бинтами. Термін іммобілізації-28-42 дні. Після припинення іммобілізації призначається лікувальна фізкультура і фізіотерапевтичні процедури. 
    Переломи кісток стопи та пальців 
    Перелом п'яткової кістки найчастіше виникає в результаті падіння з висоти на витягнуті ноги без амортизації при приземленні. Характерним пошкодженням є компресія кістки. 

    Симптоми. Хворий скаржиться на болі в пошкодженій п'яті, не наступає на неї. При обстеженні відзначається травматична припухлість і збільшення обсягу пошкодженої області. По бічних поверхнях з'являється крововилив, яке може наростати в перші години і добу. Пальпація пошкодженої п'яти різко болюча. Біль посилюється при тильній фіксації стопи внаслідок натягу ахіллового сухожилля. 

    Діагностика. Рентгенографія, вироблена в двох проекціях, дозволяє уточнити діагноз. 
    Лікування. Лікування зазначених ушкоджень залежить від ступеня зміщення відламків. При переломах без зміщення або з незначним зміщенням накладають лангетно-циркулярну гіпсову пов'язку з обов'язковим моделюванням зводу стопи. Термін іммобілізації - до 6-8 тижнів з подальшим застосуванням фізіотерапії та лікувальної фізкультури. 

    Перелом таранної кістки 
    Симптоми. Для перелому таранної кістки характерна згладженість контурів суглоба, посилення болю при русі в гомілковостопному суглобі, синець і гемартроз. Лікування таке ж, як і при переломах п'яткової кістки. Лише при переломах таранної кістки зі значним зміщенням показана одномоментна закрита репозиція, а при невдачі-оперативне зіставлення відламків. 

    Перелом плюсневих кісток 

    Симптоми. Перелом плюсневих кісток виникає в результаті падіння твердого предмета на стопу, при ударі ногою про яку-небудь твердий предмет, при попаданні ноги під обертове колесо велосипеда і т. д. 

    При переломах без зміщення відзначається припухлість і синець на обмеженій ділянці. Хворий ходить, але упор на стопу супроводжується болем. Рентгенстрамма уточнює діагноз. При переломах кісток плюсневих зі зміщенням відламків зазначені симптоми чітко виражені. Хворий не наступає на травмовану ногу. Набряклість і синець мають тенденцію до збільшення. 
    Лікування. При переломах кісток плюсневих без зміщення або з незначним зміщенням лікування складається в накладенні лангетно-циркулярної гіпсової пов'язки від кінчиків пальців стопи до верхньої третини гомілки з обов'язковим гарним моделюванням зводу стогони. При переломах із зміщенням виробляють одномоментну закриту репозицію під місцевим знеболенням. Для консолідації перелому досить іммобілізації в гіпсовій лангету строком до 4 тижнів. 
    Переломи кісток пальців стопи, як правило, не вимагають репозиції, і лікування полягає в накладенні гіпсової лангети на 2-3 тижні. 

    Переломи хребта 
    Компресійні переломи хребта він відносяться до серйозних пошкоджень опорно-рухового апарату і при неправильному лікуванні можуть призвести до інвалідності хворого (асептичний некроз хребця, кіфосколіоз та ін.) Найбільш частою причиною пошкодження є падіння з висоти (дерева, дахи, гойдалок і ін), падіння на уроках фізкультури, тренуваннях, стрибках у воду. Компресійні переломи тіл хребців виникають головним чином при падінні на ноги, сідниці і при форсованому згинанні тулуба. 

    Симптоми. Серед клінічних проявів найбільш характерні наступні: постійні помірні болі в області пошкодження, обмеження рухливості в хребті, хворобливість при натисненні по осі хребта і напруга м'язів у місці пошкодження, иррадиирующие болі в животі, утруднення придих («посттравматичне апное»). Неврологічна симптоматика з парезами і паралічами з боку кінцівок і порушення функції газових органів спостерігаються в основному при переломах тіл хребців зі зміщенням. 

    Діагностика. Діагноз встановлюється на підставі даних клініки і рентгенологічного дослідження. 
    Лікування. Основне завдання при лікуванні компресійних переломів полягає в якомога ранній і повної розвантаженні переднього відділу хребта. Розвантаження легко досягається витяжкою. 

    Профілактика. Профілактика переломів полягає в загальній профілактики травматизму в будь-яких сферах людського життя.



    Категорія: Описи хвороб П | Переглядів: 5169 | Додав: doctor | Теги: Перелом | Рейтинг: 0.0/0
    Реєстрація
    Пошук по хворобах
    Реклама
    Статистика
    Авангард
    Зал акробатики,гімнастичний зал
    Попередження
    При будь-якому використанні матеріалів сайту - посилання на www.doct.at.ua обов'язково.
    Copyright MyCorp © 2024