П`ятниця, 19.04.2024, 07:20
Домашній доктор
Головна | Довідник захворювань | Реєстрація | Вхід
Фізіологія людини
Довідник хвороб
Довідник захворювань
Категорії розділу
Описи хвороб А
Описи хвороб, яких назва починається на букву А
Описи хвороб Б
Описи хвороб, яких назва починається на букву Б
Описи хвороб В
Описи хвороб, яких назва починається на букву В
Описи хвороб Г
Описи хвороб, яких назва починається на букву Г
Описи хвороб Д
Описи хвороб, яких назва починається на букву Д
Описи хвороб Ж
Описи хвороб, яких назва починається на букву Ж
Описи хвороб І
Описи хвороб, яких назва починається на букву І
Описи хвороб К
Описи хвороб, яких назва починається на букву К
Описи хвороб Л
Описи хвороб, яких назва починається на букву Л
Описи хвороб М
Описи хвороб, яких назва починається на букву М
Описи хвороб Н
Описи хвороб, яких назва починається на букву Н
Описи хвороб О
Описи хвороб, яких назва починається на букву О
Описи хвороб П
Описи хвороб, яких назва починається на букву П
Описи хвороб Р
Описи хвороб, яких назва починається на букву Р
Описи хвороб С
Описи хвороб, яких назва починається на букву С
Описи хвороб Т
Описи хвороб, яких назва починається на букву Т
Описи хвороб У
Описи хвороб, яких назва починається на букву У
Описи хвороб Х
Описи хвороб, яких назва починається на букву Х
Описи хвороб Ц
Описи хвороб, яких назва починається на букву Ц
Описи хвороб Ч
Описи хвороб, яких назва починається на букву Ч
Описи хвороб Э
Описи хвороб, яких назва починається на букву Э
Описи хвороб Я
Описи хвороб, яких назва починається на букву Я
Реклама
Добавки до їжі
  • Коралловый Клуб
  • Біологічно активні харчові добавки, для повноцінного раціону людини
    Косметологія
  • Косметика ACADEMIE
  • Académie Scientifique de Beauté
    Головна » 2010 » Березень » 25 » Мігрень
    15:24
    Мігрень
    Мігрень, або гемікранія (hemicrania від грецького hemi - напів-, половина; cranion - череп), є особливим видом головного болю. Розрізняють дві форми мігрені. Перша - класична, або офтальміческая, мігрень, яка характеризується певними розладами зору.

    Симптоми. Хворий починає нечітко бачити що оточує. У нього виникає відчуття хмари і туману, може бути, навіть своєрідне відчуття, що оточує - не реальний світ, а нею відображення на поверхні води, повиті брижами. З'являються ділянки випадання нулів зору - скотоми. Скотоми можуть бути одна або декілька. Тривають вони, як правило, кілька хвилин, рідше - кілька годин і зникають безслідно. Розлади зору можуть виявлятися також простим зниженням гостроти або навіть тимчасовою сліпотою.
    Класична (або офтальміческая) форма мігрені зустрічається відносно не часто - приблизно в 10 - 12% всіх випадків.

    Друга форма - проста, або звичайна. При ній немає зорової аури, біль з'являється в області скроні або очного яблука, рідше - в області тімені - і звідти розповсюджується по всій половині голови. Часто під час нападу шкіра обличчя на хворий половині гіперемована (почервоніла) або, навпаки, бліда. Іноді ці ознаки змінюють один одного. В області скроні проступає напружена, звивистих, болюча при торканні скронева артерія. Крім того, виділяють ще і різновиди залежно від того, які ознаки (симптоми) супроводжують больовий приступ: офтальмоплегічна - супроводжується тимчасовим, повним або частковим знерухомленням очних яблук, опусканням вік, двоїнням в очах; вестибулярна - супроводжується запамороченням, ністагмом (сіпанням очних яблук) ; асоційована - може поєднуватися з порушеннями мови, порушеннями рухів і чутливості; черевна - з нападами болю в животі, блювотою, нудотою, поліурією (підвищеним сечовиділенням).

    Після цих початкових проявів розвивається безпосередньо больовий напад, часто має дуже високу інтенсивність. Біль звичайно локалізується в області чола, скроні, очниці з одного боку голови, може поширюватися на інші області, захоплюючи всю половину голови, від чого хвороба і придбала свою назву - гемікранія. Бувають випадки і двосторонньої локалізації. Яскраве світло, гучні звуки, кашель, розумова напруга викликають різке посилення болю. Часто виникає нудота і блювота навіщо, що приносить деяке полегшення.

    Загальна тривалість больового нападу різна і може становити від декількох годин до декількох діб. Хворого тягне до сну, і після сну хворобливі явища проходять, як правило, повністю. Однак відчуття тяжкості в голові і посилення головного болю при різких рухах, кашлі, чханні ще іноді залишається.

    Лікування. При почали або починають нападі необхідно медикаментозне втручання з метою зняти спазм мозкових судин, наявний у першій фазі. При успішному вирішенні цього завдання друга фаза не наступає і розвиток нападу попереджається. У другій фазі - вазопаралітичні (розширення судин і падіння тонусу їх стінки) - необхідні судинозвужувальні препарати. Про наявність першої або другої стадій можна судити відповідно за блідості або гіперемії шкірних покривів особи.

    У першій фазі приносить ефект прийом таких препаратів, як но-шпа, нікошпан, нікотинова кислота, нікотинамід, баралгін, невеликі дози нітрогліцерину. Підбір препарат здійснюється індивідуально, залежно від особливостей організму хворого та переносимості ним даних ліків. У другій фазі рекомендуються кофеїн (іноді суттєвим полегшенням викликає вживання чашки кави), ерготамін, беллергал (комбінований пpeпapaт містить ерготамін), мідрін, метісепзд (сансерт), індерал (пропанолал), котaпpecoн (клонідин).

    Ефективні засоби, які знижують рівень серотоніну та простагландинів: курантіл (дипіридамол, персантін), індометацин (метіндол, індоцід), ацетилсаліцилова кислота (при тривалому прийомі), ціпрогектадін (періакган), метісергід. Як і в першому випадку, підбір препаратів здійснюється індивідуально з урахуванням особливості випадку та протипоказань. Можуть принести користь і ліки, які знижують загальну тривожність пацієнта: антидепресанти і транквілізатори. Це амітрітілін, діазепам і т. д.

    Головна роль у профілактиці нападів належить режиму: регулярним прогулянкам на свіжому повітрі, прийому убогі, достатньому сну і т. д. Все це впорядковує діяльність вегетативної нервової системи і знижує ймовірність загострень. Часто благотворний вплив роблять регулярні фізичні вправи.

    Категорія: Описи хвороб М | Переглядів: 1039 | Додав: doctor | Теги: Мігрень | Рейтинг: 0.0/0
    Реєстрація
    Пошук по хворобах
    Реклама
    Статистика
    Авангард
    Зал акробатики,гімнастичний зал
    Попередження
    При будь-якому використанні матеріалів сайту - посилання на www.doct.at.ua обов'язково.
    Copyright MyCorp © 2024