П`ятниця, 26.04.2024, 18:01
Домашній доктор
Головна | Довідник захворювань | Реєстрація | Вхід
Фізіологія людини
Довідник хвороб
Довідник захворювань
Категорії розділу
Описи хвороб А
Описи хвороб, яких назва починається на букву А
Описи хвороб Б
Описи хвороб, яких назва починається на букву Б
Описи хвороб В
Описи хвороб, яких назва починається на букву В
Описи хвороб Г
Описи хвороб, яких назва починається на букву Г
Описи хвороб Д
Описи хвороб, яких назва починається на букву Д
Описи хвороб Ж
Описи хвороб, яких назва починається на букву Ж
Описи хвороб І
Описи хвороб, яких назва починається на букву І
Описи хвороб К
Описи хвороб, яких назва починається на букву К
Описи хвороб Л
Описи хвороб, яких назва починається на букву Л
Описи хвороб М
Описи хвороб, яких назва починається на букву М
Описи хвороб Н
Описи хвороб, яких назва починається на букву Н
Описи хвороб О
Описи хвороб, яких назва починається на букву О
Описи хвороб П
Описи хвороб, яких назва починається на букву П
Описи хвороб Р
Описи хвороб, яких назва починається на букву Р
Описи хвороб С
Описи хвороб, яких назва починається на букву С
Описи хвороб Т
Описи хвороб, яких назва починається на букву Т
Описи хвороб У
Описи хвороб, яких назва починається на букву У
Описи хвороб Х
Описи хвороб, яких назва починається на букву Х
Описи хвороб Ц
Описи хвороб, яких назва починається на букву Ц
Описи хвороб Ч
Описи хвороб, яких назва починається на букву Ч
Описи хвороб Э
Описи хвороб, яких назва починається на букву Э
Описи хвороб Я
Описи хвороб, яких назва починається на букву Я
Реклама
Добавки до їжі
  • Коралловый Клуб
  • Біологічно активні харчові добавки, для повноцінного раціону людини
    Косметологія
  • Косметика ACADEMIE
  • Académie Scientifique de Beauté
    Головна » 2010 » Березень » 15 » Ларингіт
    18:44
    Ларингіт
    Ларингіт
    Ларингіт - запалення слизової оболонки гортані. Розрізняють гострий і хронічний ларингіт. Гострий ларингіт рідко буває ізольованим і частіше є проявом гострого респіраторного захворювання - грипу, скарлатини, коклюшу та ін Однак може виникати і як самостійне захворювання - при перенапруженні голоси, вдиханні запиленого повітря, що дратують пар і газів, куріння, зловживання спиртними напоями.

    Гострий ларингіт
    При гострому ларингіті слизова оболонка гортані гіперемована і набрякла, відзначаються потовщення і неповне змикання голосових зв'язок (голосових складок).
    Симптоми. Хворі скаржаться на сухість, першіння, садне-ние, дряпання в горлі, іноді на біль при ковтанні. Кашель - спочатку сухий, а надалі супроводжується поводженням мокротиння. Голос стає хрипким, грубим чи пропадає. Гострий ларингіт може протікати з головним болем, невеликим підвищенням температури тіла. Тривалість його зазвичай не перевищує 7 - 10 днів. Небезпеку представляє гострий ларингіт підз `язочного (подскладочного) простору, що супроводжується стенозом гортані.

    Лікування. Одним з напрямків лікування є усунення причин, що викликали захворювання. Для повного спокою гортані протягом 5 - 7 днів хворому рекомендується не розмовляти. Забороняється палити, вживати спиртні напої. Необхідно також виключити гострі приправи, прянощі. Корисні тепле питво (молоко, мінеральна вода), полоскання горла відваром ромашки чи шавлії, теплі лужні інгаляції, інгаляції аерозолів антибіотиків, тепло на шию (пов'язка чи зігріваючий компрес), гарячі ванни для ніг (1 ст. л. сухої гірчиці на 5 л гарячої води). 

    Для інгаляцій доцільно використати звичайний паровий шш ультразвуковий інгалятор. Показані інгаляції фітонцидів часнику або лука (сік часнику та цибулі безпосередньо перед інгаляцій, змішують із 0,25%-им розчином новокаїну або фізіологічним розчином натрію хлориду в пропорції: 1 частина соку на 3 частині розчинника). Інгаляції проводять 2 рази вдень: на курс - 20 інгаляцій. Показані відхаркувальні засоби рефлекторної дії: лужний рясне питво, 3%-ий розчин калію йодиду, настої і відвари алтея, термопсиса до 10 разів на день, інгаляції 2%-им розчином натрію гідрокарбонату. Відхаркувальні засоби застосовують як при гострому ларингіті, так і в період загострення хронічного.

    Хронічний ларингіт
    Він виникає під дією тих же факторів, що і гострий, але що діють постійно і тривало. У результаті порушується харчування тканин і розвивається дистрофічний процес.

    Симптоми. Основними скаргами є захриплість, швидка стомлюваність голосу, відчуття першения, садне-ние в горлі, періодично кашель з мокротою. При загостренні хронічного ларингіту рекомендується щадний голосовий режим. Бажано виключення факторів, що сприяють захворюванню, усунення погрішностей у харчуванні. Забороняється куріння і вживання спиртних напоїв.
    Лікування. Лікування - як при гострому ларингіті. Застосовуються масляні та лужні інгаляції, інгаляції аерозолів антибіотиків. При кашлі призначається кодеїн. Корисно тепле пиття (молоко, чай, мінеральна вода типу боржомі). Ефективне застосування фізіотерапевтичних процедур (УВЧ, мікрохвильова терапія, електрофорез новокаїну на ділянку гортані, солюкс, ультрафіолетове опромінення передньої поверхні шиї).

    При хронічному ларингіті використовуються методи підвищення неспецифічної резистентності організму: застосовують адаптогени - екстракт елеутерококу по 40 крапель 3 рази на день, настойка женьшеню по 30 крапель 3 рази на день, настоянки аралії, радіоли рожевої, пантокрину в тих же дозах, сапарала по 0,05 г 3 рази на день.

    Прогноз при гострому ларингіті сприятливий; іноді можливий перехід у хронічну форму. При хронічному ларингіті повного одужання не наступає, але може бути тривала ремісія. Профілактика спрямована на усунення причинних факторів.

    Категорія: Описи хвороб Л | Переглядів: 1720 | Додав: doctor | Теги: Ларингіт | Рейтинг: 0.0/0
    Реєстрація
    Пошук по хворобах
    Реклама
    Статистика
    Авангард
    Зал акробатики,гімнастичний зал
    Попередження
    При будь-якому використанні матеріалів сайту - посилання на www.doct.at.ua обов'язково.
    Copyright MyCorp © 2024