П`ятниця, 29.03.2024, 15:56
Домашній доктор
Головна | Довідник захворювань | Реєстрація | Вхід
Фізіологія людини
Довідник хвороб
Довідник захворювань
Категорії розділу
Описи хвороб А
Описи хвороб, яких назва починається на букву А
Описи хвороб Б
Описи хвороб, яких назва починається на букву Б
Описи хвороб В
Описи хвороб, яких назва починається на букву В
Описи хвороб Г
Описи хвороб, яких назва починається на букву Г
Описи хвороб Д
Описи хвороб, яких назва починається на букву Д
Описи хвороб Ж
Описи хвороб, яких назва починається на букву Ж
Описи хвороб І
Описи хвороб, яких назва починається на букву І
Описи хвороб К
Описи хвороб, яких назва починається на букву К
Описи хвороб Л
Описи хвороб, яких назва починається на букву Л
Описи хвороб М
Описи хвороб, яких назва починається на букву М
Описи хвороб Н
Описи хвороб, яких назва починається на букву Н
Описи хвороб О
Описи хвороб, яких назва починається на букву О
Описи хвороб П
Описи хвороб, яких назва починається на букву П
Описи хвороб Р
Описи хвороб, яких назва починається на букву Р
Описи хвороб С
Описи хвороб, яких назва починається на букву С
Описи хвороб Т
Описи хвороб, яких назва починається на букву Т
Описи хвороб У
Описи хвороб, яких назва починається на букву У
Описи хвороб Х
Описи хвороб, яких назва починається на букву Х
Описи хвороб Ц
Описи хвороб, яких назва починається на букву Ц
Описи хвороб Ч
Описи хвороб, яких назва починається на букву Ч
Описи хвороб Э
Описи хвороб, яких назва починається на букву Э
Описи хвороб Я
Описи хвороб, яких назва починається на букву Я
Реклама
Добавки до їжі
  • Коралловый Клуб
  • Біологічно активні харчові добавки, для повноцінного раціону людини
    Косметологія
  • Косметика ACADEMIE
  • Académie Scientifique de Beauté
    Головна » 2010 » Березень » 15 » Кон'юнктивіт
    18:34
    Кон'юнктивіт
    Кон'юнктивіт

    Хвороби складають близько третини всіх очних захворювань. З них провідне месго займають запальні інфекційні кон'юнктивіти.
    Гострі і хронічні кон'юнктивіти можуть бути інфекційної природи (віруси, бактерії). бути кон'юнктивіти, що викликаються фізичними і хімічними шкодою. Існують алергічні кон'юнктивіти і кон'юнктивіти при загальних захворюваннях.

    Інфекційні кон'юнктивіти мають виражену поширеністю велику контагіозність (особливо в дитячих садах, яслах, в школах, навчальних закладах, промислових підприємствах). Кон'юнктивіт частіше викликається стафілококами.
    Гострий кон'юнктивіт

    Симптоми. Гострий кон'юнктивіт починається спочатку на одному, а незабаром і на іншому оці. Хворі скаржаться на відчуття засміченості ( «піску»), печіння, свербіння в оці, на почервоніння ока, сльозотеча або на слизисто-гнійне виділення з ока.

    При огляді слизова століття різко гіперемована, яскраво-червоного кольору, набрякла та розпушення. Через набряку і гіперемії кон'юнктиви малюнок мейбоміевих залоз не видно. Чи можуть утворитися сосочки, фолікули. У склепінні скупчується слизисто-гнійне або гнійне відокремлюване. Очне яблуко також червоне. Іноді набрякла слизова повік і очного яблука виступає з очної щілини і ущемляється між краями століття.

    Лікування. При лікуванні гострого кон'юнктивіту для видалення гнійного відокремлюваного необхідно проводити часті промивання очного яблука. З цією метою застосовують +2%-ний розчин борної кислоти, розчин фурациліну 1:5000 або розчин перманганату калію 1:5000 (блідо-рожевого кольору). При промиванні віки треба широко розвести і самоорошеніе проводити за допомогою гумового балончика.

    Тим промиванням в кон'юнктивальну порожнину слід впускати через 2 - 3 год антибактеріальні. Оскільки часто гострі кон'юнктивіти викликаються кокової флорою, найбільш доцільно пріменячь сульфаніламіди та антибіотики: 30%-ий розчин сульфацилу натрію (альбуцид), 1%-ий розчин тетрацикліну, 1%-ий розчин тетраміціна. На ніч за віка закладають мазь з сульфаніламідними препаратами (10 - 20%-на мазь сульфацилу натрію, 5%-ва норсульфазоловая) або мазь з антибіотиками (1%-ва тетрациклінової, 1%-ва емульсія синтоміцин).
    Профілактика. Профілактика гострого кон'юнктивіту в дотриманні правил гігієни (не торкатися очей немитими руками, не застосовувати предмети загального користування). Усім особам, які перебували в контакті з хворим, профілактично рекомендується протягом 2 - 3 днів закопувати в очі 30%-ий розчин сульфацилу натрію (альбуцид). До припинення гнійного відокремлюваного необхідно щодня міняти рушник, постільна білизна; категорично забороняється користуватися предметами загального вжитку. Зараження може відбуватися від хворої людини через брудні руки, а також повітряно-крапельним шляхом.

    Вірусні кон'юнктивіти

    Широко поширені вірусні кон'юнктивіти. В даний час відомо близько 30 серологічних типів цих вірусів - збудників гострих респіраторних захворювань, тонзилітів, різних пневмоній і захворювань очей.
    Найчастіше гострі кон'юнктивіти викликаються аденовірусами і можуть протікати у вигляді аденофарінгокон'юнкгівальной лихоманки - з підйомом температури, катар верхніх дихальних шляхів, збільшенням підщелепних лімфатичних вузлів.
    Симптоми. Кон'юнктивіт звичайно вражає спочатку одне око, а через 2 - 3 дні до процесу залучаються і друге око (проявляються набряк вен, почервоніння і необільное слизової або слизово-гнійне відокремлюване). Червоність захоплює все слизові оболонки ока, але особливо сильно гіперемія виражена в нижній перехідною складки.

    Лікування. Лікування вірусних кон'юнктивітів полягає у місцевому та загальному застосуванні вірусостатіческіх і вірусоцідних коштів. Успішно застосовуються флореналь (0,1%-ний розчин в краплях, 0,5%-ва флореналевая мазь), ОКСОЛІН (0,1 - 0,2%-ний у вигляді закапувань, 0,25%-ва оксолінова мазь), теброфен (0,1%-ий розчин і 0,5%-на мазь), глудантан (0,1% - ний водний розчин в краплях 6 разів на день).

    Добре діють розчин офтаніду, його аналог керецід і фермент дезоксирибонуклеази, 0,1 - 0,3%-ий розчин якого застосовують у вигляді закапувань, субкон'юнктивально (по 0,5 мл) і внутрім'язових (по 5,0 мл) ін'єкцій. Із засобів неспецифічної імунотерапії призначають інсгілляціі (закапування), субкон'юнктивально і внутрішньом'язові ін'єкції гама-глобуліну.
    Хронічний кон'юнктивіт може викликатися напруженої зорової роботою при поганому освітленні.

    Симптоми. Скарги хворих зводяться до почервоніння, відчуття засміченості очей, сльозотеча, печіння, важкості у віках, які посилюються у вечірній час. Вранці у внутрішнього кута очної щілини скупчується відокремлюване у вигляді грудочок слизу.

    При огляді кон'юнктива століття гіперемована, розпушені, має оксамитовий вигляд. Нерідко при хронічних кон'юнктивітах суб'єктивні скарги різко виражені, а об'єктивні зміни мізерні або зовсім відсутні.
    Лікування. Лікування хронічних кон'юнктивітів зводиться до застосування крапель і холодних примочок з в'яжучих засобів (настій чаю, 0,25%-ий розчин резорцину), при загостреннях і наявності відокремлюване - 30%-ий розчин сульфацилу натрію (альбуциду), антибіотики. На ніч закладають дезінфікуючі мазі. Кон'юнктивіти добре піддаються лікуванню колларгола (колоїдальних срібло).

    При лікуванні будь-якого виду кон'юнктивіту завжди слід особливо дбати про чистоту рук.

    Категорія: Описи хвороб К | Переглядів: 1574 | Додав: doctor | Теги: Кон'юнктивіт | Рейтинг: 0.0/0
    Реєстрація
    Пошук по хворобах
    Реклама
    Статистика
    Авангард
    Зал акробатики,гімнастичний зал
    Попередження
    При будь-якому використанні матеріалів сайту - посилання на www.doct.at.ua обов'язково.
    Copyright MyCorp © 2024