Четвер, 25.04.2024, 14:44
Домашній доктор
Головна | Довідник захворювань | Реєстрація | Вхід
Фізіологія людини
Довідник хвороб
Довідник захворювань
Категорії розділу
Описи хвороб А
Описи хвороб, яких назва починається на букву А
Описи хвороб Б
Описи хвороб, яких назва починається на букву Б
Описи хвороб В
Описи хвороб, яких назва починається на букву В
Описи хвороб Г
Описи хвороб, яких назва починається на букву Г
Описи хвороб Д
Описи хвороб, яких назва починається на букву Д
Описи хвороб Ж
Описи хвороб, яких назва починається на букву Ж
Описи хвороб І
Описи хвороб, яких назва починається на букву І
Описи хвороб К
Описи хвороб, яких назва починається на букву К
Описи хвороб Л
Описи хвороб, яких назва починається на букву Л
Описи хвороб М
Описи хвороб, яких назва починається на букву М
Описи хвороб Н
Описи хвороб, яких назва починається на букву Н
Описи хвороб О
Описи хвороб, яких назва починається на букву О
Описи хвороб П
Описи хвороб, яких назва починається на букву П
Описи хвороб Р
Описи хвороб, яких назва починається на букву Р
Описи хвороб С
Описи хвороб, яких назва починається на букву С
Описи хвороб Т
Описи хвороб, яких назва починається на букву Т
Описи хвороб У
Описи хвороб, яких назва починається на букву У
Описи хвороб Х
Описи хвороб, яких назва починається на букву Х
Описи хвороб Ц
Описи хвороб, яких назва починається на букву Ц
Описи хвороб Ч
Описи хвороб, яких назва починається на букву Ч
Описи хвороб Э
Описи хвороб, яких назва починається на букву Э
Описи хвороб Я
Описи хвороб, яких назва починається на букву Я
Реклама
Добавки до їжі
  • Коралловый Клуб
  • Біологічно активні харчові добавки, для повноцінного раціону людини
    Косметологія
  • Косметика ACADEMIE
  • Académie Scientifique de Beauté
    Головна » 2010 » Березень » 15 » Коліт
    18:26
    Коліт
    Коліт
    Колітами називається група запальних захворювань товстої і прямої кишок, викликаних різними причинами, що мають різний механізм виникнення та розвитку, але велика кількість схожих рис у своїх клінічних проявах.
    Коліти підрозділяються в залежності від характеру течії на гострий і хронічний.

    Для більшості форм колітів найбільш характерними симптомами є порушення стільця (у різній формі), біль у животі, ознаки інтоксикації.

    Гострий коліт
    Гострий коліт - часто зустрічається захворювання. У походження захворювання велике значення мають патогенні агенти, з їжею, індивідуальна ідіосинкразія до деяких компонентів їжі. Нерідко розвиток захворювання пов'язано з вживанням недоброякісної їжі. Гострий коліт може розвинутися після операцій, опіків, травм, стресових ситуацій, особливо в ослаблених осіб.

    Симптоми. Хвороба починається деяким нездужанням, салівація, втратою апетиту, болями в животі, нудота, пронос. Болі посилюються від розвивається кишкового спазму, локалізуються переважно в клубових областях. Іноді, особливо при лівосторонньому поразку, з'являються помилкові позиви, хворі відчувають тиск в прямій кишці. Екскременти досить часті, спочатку калові, смердючі, потім стають мізерними і втрачають каловий характер, заміщаючи слизом з домішкою крові. При проведенні ректороманоскопії виявляється набряк слизової оболонки товстої кишки. Вона розпушені, повнокровна, покрита слизом і гноєм.

    При правобічному ураженні (тіфлоколіт) тенезми відсутні; в екскрементах, що зберігають каловий характер, немає залишків неперетравленої їжі, слизу, крові і гною.

    Шкірні покриви бліді, тургор шкіри знижений, особливо у випадках зневоднення. Мова сухий, обкладений, живіт роздутий від скупчення газів. Приєднується відчуття болісної спраги, сухості в роті. Мочи відділяється мало. Її загальний аналіз дозволяє виявити білок, індікан. Розвивається гіпотермія. Риси обличчя хворого загострюються, живіт втягується.

    Ускладнення. З ускладнень слід зазначити холангіт, піеліт, цистит, тромбофлебіт, поліартрит.

    Діагностика. Для діагностики гострого коліту важливі докладний анамнез, загальне дослідження хворого, а також проведення ректороманоскопії.
    Лікування. Серед лікувальних заходів, що проводяться в першу чергу, слід назвати промивання шлунка, дачу проносних засобів, сульфаніламідних препаратів та антибіотиків.

    Строгий постільний режим, особливо в перші дні хвороби, поєднують з делікатної дієтою (чай без цукру, рисовий відвар, слизові супи, протерті каші, овочі, парові котлети).

    Д1Я боротьби з больовим синдромом поряд з призначенням анальгетиків в терапію додаю! спазмолітичні кошти, проводиться корекція серцево-судинної діяльності - за показаннями.

    Профілактика гострого коліту повинна передбачати ретельний санітарно-епідеміологічний нагляд, перш за все в закладах громадського харчування, врегулювання режиму харчування в побуті.

    Хронічний коліт
    Хронічний коліт характеризується розвитком запально-дистрофічного процесу в слизовій оболонці товстої кишки, що приводить до порушення її функцій. Зустрічається в 30 - 45% всіх захворювань шлунково-кишкового тракту.
    Найчастіше причиною розвитку даного захворювання є перенесені кишкові інфекції. Інвазії найпростішими і гельмінтами також можуть служити джерелом розвитку хвороби, хоча і значно рідше. Харчування протягом тривалого часу бідної вітамінами їжею, і вживання алкоголю нерідко призводять до розвитку хронічного коліту. Подібне ж дію на слизову оболонку товстої кишки роблять продукти, що мають сенсибілізуючі вплив. Встановлено негативний вплив на кишечник вогнищ хронічної інфекції і супутніх захворювань інших органів травної системи.
    Симптоми. Провідні прояви хронічного коліту визначаються, перш за все, змінами моторики кишечнику і виявляються вираженою хворобливістю та порушеннями стільця. Хворі скаржаться на напади переймоподібних болів, які локалізуються в нижніх і бічних відділах живота. Болі виникають через 2 - 3 години після прийому їжі. Інтенсивність больового синдрому помітно знижується після відходження газів. Порушення стільця: діарея, запор або їх чергування - зазвичай не супроводжуються скільки-небудь помітним порушенням загального стану. При ураженнях верхніх відділів товстої кишки стілець рясний, при розвитку проктосигмоїдити - убогий. Найчастіше у хворих відзначається запор, що супроводжується болями по типу кишкової коліки. Такі явища характерні для гіпермоторной дискінезії. Болі супроводжуються бурхливою перистальтику, бурчанням в животі. Стілець має вигляд овечого калу з наявністю великої кількості слизу. У хворих у якості супутнього захворювання нерідко виявляється геморой або тріщини заднього проходу. Больовий синдром підтримується спастичним станом товстого кишечника.

    Дисбактеріоз викликає збільшення утворення і зниження утилізації газів в товстій кишці. Розвивайся метеоризм, при якому клінічна картина доповнюється почуттям розпирання в животі, переливанням в кишечнику, що особливо характерно для бродильної диспепсії. Нудота, відрижка, неприємний присмак у роті часто поєднуються з судинну дистонію.
    У тих випадках, коли зміни мікробних пейзажів кишечнику відбуваються за рахунок гнильних мікроорганізмів, доводиться говорити про гнильної диспепсії як синдромі.

    Утворені продукти неповного розпаду білка викликають явища інтоксикації організму: слабкість, головний біль. Пальпація виявляє болючість але ходу товстого кишечнику, здуття живота. Нерідко болю локалізуються в лівій здухвинній ділянці.

    Діагностика дослідження виявляє значну кількість слизу, при мікроскопічному дослідженні калу знаходять перетравлювані клітковину, крохмальні зерна, еритроцити і лейкоцити. При гнильної флорі - неперетравлені м'язові волокна.

    Бактеріологічне дослідження калу визначає стан зниження ко.) Шчества нормальної флори кишечника (Біфідумбактерії ешерихії), що супроводжується порушенням її функціональних властивостей. На цьому тлі зростає кількість умовно-патогенних бактерій (протея, стафілококів, кандид).
    Рентгенологічні ознаки хронічного коліту є спастично звужені ділянки товстої кишки за наявності множинних гаустрацій.
    Ендоскопічне дослідження виявляє набряк, зони гіперемії і атрофічних змін слизової оболонки товстої кишки. Можливо спостереження ерозивних ділянок.

    Лікування. Лікування хронічного коліту доцільно починати з рекомендацій адекватного харчування. Дієта повинна містити продукти, які надають щадне вплив на моторну функцію товстої кишки. Так, хворим із замками слід обмежити споживання жирів, тому що останні знижують перистальтику кишечнику. Відомо, що вуглеводи призводять до підвищеного газоутворенню, що має бути враховано при призначенні харчування в період загострення хвороби. Хронічний коліт часто супроводжується дефіцитом ферменту лактази, що диктує необхідність обмеження в харчовому раціоні молока і молочних продуктів.
    Перехід до медикаментозної має передувати лабораторним визначенням чутливості виявленої умовно-патогенної флори. Призначають інтестонан по 250 мг 3 рази на день протягом 7 - 10 днів. Призначення фуразолідон в дозі 50 мг 4 рази на день втеченіе 5 - 7 днів доповнюється введенням в терапію сульфасалазину (по 2 г на добу протягом 4 - 6 тижнів). При гіпотонічній дискінезії призначають реглан, при функції - но-шпу, спазмалгон.
    Після завершення курсу протизапальної терапії проводиться лікування дісбакгеріоза - біфідумбактерин по 5 доз в день до їжі протягом 4 тижнів. При діарейним синдромі і метеоризмі призначають колібак1срін - по 5 доз в день до їжі протягом 3 тижнів. Показано застосування вітамінів групи В, PP.
    Через місяць після захворювання i доводиться санаторно-курортне лікування на курортах Єсентуки, Желєзноводськ.

    Хронічний спастичний коліт
    Хронічний спастичний коліт розглядається як функціональне захворювання кишечнику. Однією з причин страждання є недостатнє харчування, що не містить об'ємистій, багатої шлаками їжі. Ще однією з причин є придушення позиву до дефекації.

    Симптоми. Дефекація здійснюється у невизначений час. Екскременти сухі й щільні, нерідко у вигляді овечого калу. Іноді має місце випорожнення кишечнику в кілька прийомів. Вкрай рідко спостерігаються болі при дефекації, що супроводжуються виділенням слизу з калом. У хворих спостерігаються головний біль, стомлюваність, безсоння.

    Діагностика. Рентгенологічно знаходять затримку контрастної маси в товстій кишці.
    Перебіг захворювання тривалий, багаторічне.

    Лікування. Лікування хронічного спастичного коліту має бути спрямована на створення правильного харчового і загального режиму. Вельми доцільним представляється вживання багатою шлаками їжі (чорний хліб, різні крупи, овочі), вироблення навичок спорожнення кишечнику в певний час. Важливим є усунення запальних процесів слизової оболонки кишечнику, які можуть підтримувати запори, наприклад тріщин заднього проходу. Клізми або проносні засоби доречні на короткий час і необхідні тільки на період вироблення стійкого дефекаціонного рефлексу.

    Профілактика. Профілактика хронічних колітів полягає у попередженні гострих колітів, а також раціональне харчування і спосіб життя.

    Категорія: Описи хвороб К | Переглядів: 3721 | Додав: doctor | Теги: Коліт | Рейтинг: 2.2/5
    Реєстрація
    Пошук по хворобах
    Реклама
    Статистика
    Авангард
    Зал акробатики,гімнастичний зал
    Попередження
    При будь-якому використанні матеріалів сайту - посилання на www.doct.at.ua обов'язково.
    Copyright MyCorp © 2024