Четвер, 28.03.2024, 18:10
Домашній доктор
Головна | Довідник захворювань | Реєстрація | Вхід
Фізіологія людини
Довідник хвороб
Довідник захворювань
Категорії розділу
Описи хвороб А
Описи хвороб, яких назва починається на букву А
Описи хвороб Б
Описи хвороб, яких назва починається на букву Б
Описи хвороб В
Описи хвороб, яких назва починається на букву В
Описи хвороб Г
Описи хвороб, яких назва починається на букву Г
Описи хвороб Д
Описи хвороб, яких назва починається на букву Д
Описи хвороб Ж
Описи хвороб, яких назва починається на букву Ж
Описи хвороб І
Описи хвороб, яких назва починається на букву І
Описи хвороб К
Описи хвороб, яких назва починається на букву К
Описи хвороб Л
Описи хвороб, яких назва починається на букву Л
Описи хвороб М
Описи хвороб, яких назва починається на букву М
Описи хвороб Н
Описи хвороб, яких назва починається на букву Н
Описи хвороб О
Описи хвороб, яких назва починається на букву О
Описи хвороб П
Описи хвороб, яких назва починається на букву П
Описи хвороб Р
Описи хвороб, яких назва починається на букву Р
Описи хвороб С
Описи хвороб, яких назва починається на букву С
Описи хвороб Т
Описи хвороб, яких назва починається на букву Т
Описи хвороб У
Описи хвороб, яких назва починається на букву У
Описи хвороб Х
Описи хвороб, яких назва починається на букву Х
Описи хвороб Ц
Описи хвороб, яких назва починається на букву Ц
Описи хвороб Ч
Описи хвороб, яких назва починається на букву Ч
Описи хвороб Э
Описи хвороб, яких назва починається на букву Э
Описи хвороб Я
Описи хвороб, яких назва починається на букву Я
Реклама
Добавки до їжі
  • Коралловый Клуб
  • Біологічно активні харчові добавки, для повноцінного раціону людини
    Косметологія
  • Косметика ACADEMIE
  • Académie Scientifique de Beauté
    Головна » 2010 » Березень » 10 » Інфаркт міокарда
    23:36
    Інфаркт міокарда
    Інфаркт міокарда
    Інфаркт міокарда - це некроз ділянки серцевого м'яза, що виникає внаслідок поєднаної дії порушення коронарного кровотоку і гіпоксії міокарда, які призводять до порушення функцій серця, судин і інших органів. Залежно від поширеності некрозу виділяють великовогнищевий і дрібновогнищевий інфаркти. З урахуванням розташування некрозу за товщиною стінки шлуночка розрізняють трансмуральний, інтрамуральні, субендокардіальний та субепікардіально інфаркти. За локалізацією некрозу найчастіше виділяють передній, боковий, задньої стінки лівого шлуночка, перегородкові інфаркти. Нерідко у хворих є одночасно ушкодження різних ділянок міокарда.
    Причиною інфаркт міокарда є порушення нервово-ендокринної рефляціі коронарного кровообігу, дихання і тромбоцитопенія освіти. Фактори, що сприяють розвитку інфаркту міокарда, - куріння, нерегулярне і незбалансоване харчування, ожиріння, психічне і фізичне перенапруження, генетична неповноцінність регуляції.

    Фактори, що призводять до некрозу міокарда, - це порушення коронарного кровотоку, гіпоксія та зміна метаболізму. Фактори, що виникають внаслідок появи некрозу міокарда: гостра серцева недостатність, гостра судинна недостатність, порушення серцевого ритму, розрив серцевого м'яза, освіта тромбоендокардіта.

    Симптоми. Некроз ділянки міокарда виникає після двох-трьох годинного припинення коронарного кровотоку з мало вираженою компенсацією за рахунок коллетералій, що визначає гостроту клінічних проявів.
    Основним симптомом інфаркту міокарда є больовий напад. Локалізація і іррадіація болю при інфаркті міокарда істотно не відрізняються від таких при нападі стенокардії. Часто відзначається розвиток інтенсивного больового нападу в за грудиною області, прекардіальной області, в деяких випадках біль поширюється на всю іереднебоковую поверхню грудної кльош, рідше може з'являтися атипова локалізація. Болі при типовому інфаркті міокарда іррадіюють в ліву руку, плече, лопатку, в деяких випадках біль іррадіює в праву руку, лопатку, щелепу. Характер болю найрізноманітніший: давить, що стискає, що ріже. Болю не знімаються прийомом нітрогліцерину і вимагають вживання наркотиків, нейролептоанальгезіі і навіть наркозу. Загальна тривалість больового нападу може бути, різної - від 1 - 2 годин до кількох діб. При аускультації відзначається приглушення тонів, у ряду хворих прослуховується пресістоліческій ритм галопу в точці Боткіна. Протягом першої доби захворювання може з'явитися шум тертя перикарда, пов'язаний з реактивним перикардитом, який може зберігатися нетривалий час - від однієї доби до трьох діб.

    Тридцять відсотків випадків інфаркту міокарда може проявлятися атипично. Виділяють такі форми: астматичні, гастралгічною, арітміческая, церебральна і безсимптомна.

    Гастралгічною варіант інфаркту міокарда характеризується появою больового нападу в епігасгральной області з поширенням взагрудінное простір. Одночасно виникають диспептичні скарги: відрижка повітрям, гикавка, нудота, багаторазова блювота, здуття живота з відчуттям розширення черевної порожнини. Гастраліческій варіант інфаркт міокарда слід диференціювати з харчовою токсикоінфекцією, проривної виразкою шлунка, панкреатитом.
    Астматичний варіант інфаркту міокарда характеризується розвитком гострої левожелудочковой недостатності, що як би затушовує больовий синдром, проявляється у вигляді нападу ядухи.

    Арітміческій варіант інфаркту міокарда характеризується виникненням гострого порушення ритму з розвитком загрозливою для життя аритмії. Сюди відносяться політопная шлуночкова ексграсістолія, шлуночкова тахікардія, фібриляція шлуночків, пароксизмальна тахікардія, миготлива аритмія, порушення провідності серця.

    Церебральний варіант інфаркту міокарда. Страх розвитком порушення церебрального кровообігу в гострому періоді інфаркту міокарда, що пов'язано зі зменшенням кровопостачання головного мозку, особливо при розвитку кардіонного шоку. Чи буде проявлятися появою загальномозкових симптомів з явищами ішемії мозку: нудота, запаморочення, порушення свідомості, з розвитком непритомності і також у вигляді вогнищевих симптомів з боку головного мозку, симулюючи порушення мозкового кровообігу в тієї чи іншої ділянки головного мозку.
    Бессимптомний варіант інфаркту міокарда характеризується відсутністю клінічних проявів інфаркт міокарда і несподіваним проявом на ЕКГ гострого інфаркту міокарда. Частота цього варіанту коливається від одного до десяти відсотків серед всіх атипових форм захворювання.
    Діагнос тика. Діагностика інфаркту міокарда грунтується на даних злектрокардіографіческого дослідження, біохімічних 110-казателей, підвищення рівня креатинфосфокінази (КФК), лактатдегідрогенази (ЛДГ), ACT і АЛТ. Відзначають ознаки інфаркту міокарда на ЕКГ появою патологічного зубця Q, зменшенням вольтажу зубця R чи підйомом інтервалу ST, інверсією зубця Т.
    Діагноз підтверджується аналізом подальшого перебігу хвороби, виявленням гіперферментемії, ускладненням, особливо левожелудочковой недостатності серця.

    Лікування. Лікування інфаркту міокарда має здійснюватися тільки в умовах стаціонару, вкрай важливе значення має екстрена госпіталізація хворого. Перша допомога полягає в купировании болів. Найбільш ефективним методом є застосування наркотичних анальгетиків.
    Використовують морфін в дозі 10 - 15мг (1 - 1,5 мл 1%-ного розчину). Він особливо показаний при гострій левожелудочковой недостатності без ознак гіпотензії.

    Промедол в дозі 20 мг (1 мл 2%-ного розчину) ефективний у літніх хворих, при бронхообструктивним синдромі, брадикардії (коли небажано або протипоказано призначення атропіну).

    Фібринолітичні засоби ефективні в перші 3 - 4 годин від початку захворювання. Застосовують сгретазу (стрептокиназу). Починають з введення 200 - 250 тис. ОД препарату в 100 мл ізотонічного розчину хлориду натрію протягом 30 хвилин внутрішньовенно. При відсутності побічних реакцій препарат продовжують вводити внутрішньовенно краплинно протягом 30 хв або поволі струменевий, добова доза в 2 - 2,5 млн. ОД. До введення фібринолітичних коштів рекомендуегся введення 60 - 90 мг преднізолону для запобігання алергічних реакцій. При появі алергічних реакцій інфузію припиняють, додатково вводять глюкокортикоїди та антигістамінні препарати.

    Гепарин призначають на ранніх стадіях захворювання. Якщо проводилася терапія фібринолітичних препаратами, то в першу добу лікування гепарином необхідно пильне спостереження за хворим для виявлення можливих геморагічних ускладнень. Гепарин вводять 4 рази на добу в дозі 5 тис. ОД під шкіру живота при контролі часу зсідання крові. Якщо фібринолітичні кошти не застосовувалися, то початкова доза гепарину - 10 - 20 тис. ОД внутрішньовенно, потім переходять на підшкірне введення.

    Найбільшу небезпеку представляють шлуночкові порушення ритму - пароксизмальна шлуночкова тахікардія і фібриляція шлуночків, їх провісниками можуть бути шлуночкові екстрасистоли (особливо ранні - R на Т і політопние). Застосовують 2%-ий розчин лідокаїну 4 мл внутрішньовенно струменевий на 10 мл фізіологічного розчину, а далі крапельно 2 мг / хв. При розвитку пароксизму шлуночкової тахікардії також вводять лідокаїн. Фібриляція шлуночків лікується електричної дефібрілляциі розрядом 5 - 7 тис. вольт. При відсутності ефекту від першої дефібрілляциі продовжують непрямий масаж серця, штучне дихання з наступною повторної дефібрілляциі. У процесі усунення фібриляції внутрішньовенно струменевий вводять 120 - 200 мг лідокаїну. При над шлуночкових порушеннях ритму використовують традиційні антірітміческіе кошти.

    Після усунення больового синдрому через 2 - 3 дня хворому можна дозволити повертатися в ліжку, користуватися поильник, самостійно їсти (якщо в гострому періоді не було набряку легенів, кардіогенного шоку, важких порушень ритму). З 3 - 4-го дня призначають заняття лікувальною фізкультурою на тривалий термін. При тяжкі ускладнення інфаркту міокарда активізацію рухового режиму сповільнюють і перебування в стаціонарі збільшують до 7 - 8 тижнів і більше.

    Категорія: Описи хвороб І | Переглядів: 3357 | Додав: doctor | Теги: Інфаркт міокарда | Рейтинг: 3.4/14
    Реєстрація
    Пошук по хворобах
    Реклама
    Статистика
    Авангард
    Зал акробатики,гімнастичний зал
    Попередження
    При будь-якому використанні матеріалів сайту - посилання на www.doct.at.ua обов'язково.
    Copyright MyCorp © 2024