Вівторок, 16.04.2024, 21:38
Домашній доктор
Головна | Довідник захворювань | Реєстрація | Вхід
Фізіологія людини
Довідник хвороб
Довідник захворювань
Категорії розділу
Описи хвороб А
Описи хвороб, яких назва починається на букву А
Описи хвороб Б
Описи хвороб, яких назва починається на букву Б
Описи хвороб В
Описи хвороб, яких назва починається на букву В
Описи хвороб Г
Описи хвороб, яких назва починається на букву Г
Описи хвороб Д
Описи хвороб, яких назва починається на букву Д
Описи хвороб Ж
Описи хвороб, яких назва починається на букву Ж
Описи хвороб І
Описи хвороб, яких назва починається на букву І
Описи хвороб К
Описи хвороб, яких назва починається на букву К
Описи хвороб Л
Описи хвороб, яких назва починається на букву Л
Описи хвороб М
Описи хвороб, яких назва починається на букву М
Описи хвороб Н
Описи хвороб, яких назва починається на букву Н
Описи хвороб О
Описи хвороб, яких назва починається на букву О
Описи хвороб П
Описи хвороб, яких назва починається на букву П
Описи хвороб Р
Описи хвороб, яких назва починається на букву Р
Описи хвороб С
Описи хвороб, яких назва починається на букву С
Описи хвороб Т
Описи хвороб, яких назва починається на букву Т
Описи хвороб У
Описи хвороб, яких назва починається на букву У
Описи хвороб Х
Описи хвороб, яких назва починається на букву Х
Описи хвороб Ц
Описи хвороб, яких назва починається на букву Ц
Описи хвороб Ч
Описи хвороб, яких назва починається на букву Ч
Описи хвороб Э
Описи хвороб, яких назва починається на букву Э
Описи хвороб Я
Описи хвороб, яких назва починається на букву Я
Реклама
Добавки до їжі
  • Коралловый Клуб
  • Біологічно активні харчові добавки, для повноцінного раціону людини
    Косметологія
  • Косметика ACADEMIE
  • Académie Scientifique de Beauté
    Головна » 2010 » Березень » 9 » Дизентерія
    23:47
    Дизентерія
    Дизентерія
    Дизентерія - інфекційне захворювання, що характеризується ураженням товстої кишки і проявляється хворобливою і прискорене дефекацією, рідким стільцем з домішкою слизу, гною і симптомами інтоксикації.
    Викликається захворювання бактеріями з роду. В зовнішньому середовищі дизентерійні мікроби зберігаються протягом 30 - 45 днів. Вони чутливі до різних антибіотиків (тетрацикліну, левоміцетину, ампіциліну) і дезінфікуючих засобів.

    Резервуаром і джерелом інфекції є людина. Захворювання володіє вираженою сезонністю, частіше підйом припадає на серпень - вересень.
    Механізм передачі інфекції - фекально-оральний. Джерелом хвороби є людина - хворий або бактеріовиділювачів. Шляхи передачі інфекції різноманітні: це може бути водний, аліментарний, контактно-побутовий; не виключена і роль мух як переносників інфекції. Дизентерія поширюється через забруднені продукти харчування, воду, брудні руки.
    Зараження відбувається через рот. Протягом першої доби мікроби, надалі проникають в нижележащие відділи кишечника. Там відбувається їх розвиток і розмноження.
    У результаті життєдіяльності мікробів уражається слизова оболонка товстого кишечника.

    У більшості випадків після проведеного лікування настає одужання, проте в деяких випадках мікроби можуть довгостроково зберігатися в епітеліальних клітинах кишечника - і можливий рецидив захворювання.
    Після перенесеного захворювання виникає імунітет, але він дуже нестійкий, і можливе зараження навіть через дуже короткий термін. Крім того, можливе зараження іншим видом шигел.
    Інкубаційний період при дизентерії короткий - від 1 до 7 днів (найчастіше 2 - 3 дні).
    Дизентерія може протікати як у гострій формі, гак і в хронічній. Можливо також безсимптомне бактеріоносійство.

    Гостра дизентерія
    Гостра дизентерія по важкості перебігу захворювання підрозділяється на легкі, середньотяжкі і тяжкі форми.

    Симптоми. При легкому перебігу захворювання симптоми інтоксикації слабко виражені. Температура тіла може підвищуватися до 37,5 ° С, може бути нормальною. Самопочуття хворих страждає мало. Болі в животі помірні, короткочасні. Стілець (до 10 разів на добу) може мати каловий характер з домішкою слизу. Такі хворі зазвичай не звертаються до лікаря. Але вони можуть бути джерелом зараження для оточуючих.

    При среднетяжелой формі симптоми інтоксикації більш виражені. Температура тіла підвищується до 38 - 39 ° С. Турбують головний біль, слабкість, нездужання, зниження апетиту. З'являються болі в животі. Вони носять переймоподібних характер з переважною локалізацією в лівій здухвинній ділянці. Характерні тенезми - помилкові позиви. Стілець 10 і більше разів на добу. Спочатку він має каловий характер, потім набуває вигляду «ректального плювка» (грудку слизу).

    Важка форма гострої дизентерії зустрічається рідко. Вона протікає дуже важко, з вираженими симптомами інтоксикації. Починається бурхливо, з високої температури - до 39 ° С, температура тримається протягом 7 - 10 днів. Виражені слабкість, адинамія, головний біль. Хворі загальмовано, мляві. Можливо розлад психіки аж до коми. Артеріальний тиск знижений. Шкірні покриви бліді, з ціанотичний відтінком, іноді "мармурові». Наростає тахікардія. Характерні сильні, спазмові болю в животі, постійні тенезми. Стілець частий, без ліку, зі слизом і прожилками крові.
    При хворих відзначають обкладений мову, хворобливість і бурчання по ходу товстого кишечника. З боку серцево-судинної системи - тахікардія, зниження артеріального тиску.

    При легкому плині симптоми зневоднювання відсутні. У важких випадках можливий розвиток гіповолемічного шоку і гострої ниркової недостатності.

    Хронічна дизентерія 
    Хронічна дизентерія найчастіше є результатом гострої. Вона виникає при неправильному лікуванні або при відсутності його. Дизентерія, що триває більше 3 місяців, вважається хронічною. Вона може протікати у двох варіантах - рецидивирующей і безперервного.

    Рецидивуюча форма хронічної дизентерії характеризується тим, що через 2 - 3 місяці після перенесеної гострої дизентерії знову розвивається захворювання.
    Симптоми. При рецидивирующей формі періоди загострення чергуються з періодами повного клінічного благополуччя. Під час рецидиву клініка відповідає легкій або середньо формі дизентерії. Самопочуття хворих істотно не порушено, температура тіла залишається нормальної або незначно підвищується. Частота стільця невелика (3 - 5 разів на добу), тенезми (помилкові позиви) не відзначаються, іноді буває домішка крові в стільці. Болі в животі незначні, спазмові, частіше пов'язані з ходьбою, тряскою і зміною положення тіла.

    Безперервна форма хронічної дизентерії характеризується постійним прогресуванням хвороби й погіршенням стану хворого. Кишкова дисфункція зберігається протягом багатьох років. Розвиваються виснаження, ознаки гіповітамінозу, анемія. Ця форма частіше зустрічається у осіб похилого віку при супутньої патології.

    Діагностика. Діагностика дизентерії повинна проводитися з урахуванням бактеріологічного посіву патологічних виділень, за наявності відповідної клініки труднощів не представляє.
    Лікування. Хворих на дизентерію можна лікувати як в домашніх умовах, так і в стаціонарі. Госпіталізують хворих з важкими формами захворювання, маленьких дітей, а також ослаблених і обтяжених різними супутніми захворюваннями.
    Постільний режим в перші дні хвороби необхідний тільки для хворих з важкими та середньотяжким формами дизентерії.

    При важкому перебігу в перші дні хвороби призначають стіл № 4, 46; з появою апетиту хворих переводять на стіл № 2. Протягом перших 10 - 12 годин при наявності блювоти доцільно голодування. Одночасно дають багато пити. Хворих краще годувати часто - 4 - 5 разів на день малими порціями. Це залежить від важкості перебігу захворювання. При легких формах можна використовувати нитрофурановые препарати і 8-оксіхінолона.

    Застосовують фуразолідон, фурадонін (по 0,1 г - 4 рази на день), фталазол (по 0,1 г - 4 рази вдень) протягом 5 - 6 днів, сульфаніламіди по 1 - 4 рази протягом 5 - 6 днів. При тяжкому перебігу показані тетрациклін (по 0, Зг - 4 рази на добу - З - 5 днів), рондоміцін 0,3 г - 2 рази на добу, ампіцилін (дорослим по 1 г через 6 год, дітям по 100 мг / добу маси тіла на добу). Можна призначати по 0,1 - 0,2 г / добу, левоміцетин по 0,5 г - 4 рази протягом 6 днів, канаміцин по 0,5 г - 4 рази на день - 5 діб.
    У важких випадках, крім антибіотиків, необхідно проводити дезінтоксикаційну терапію.

    Лікування хронічної дизентерії вимагає наполегливості і терпіння. Антибіотики призначають тільки при бактеріовиділення і у випадках гострого перебігу рецидиву. Під час ремісії проводять лікування супутніх захворювань шлунково-кишкового тракту (холециститу, гастриту та інших). Одночасно проводять стимулюючу терапію - вітаміни, аутогемотерапія.

    Такі хворі часто страждають дисбактеріозами. Необхідно виявлення і лікування дисбактеріозу. Застосовують різні біопрепарати.

    Профілактика. Профілактика дизентерії залежить в першу чергу від дотримання правил особистої гігієни, виключення з їжі недоброякісних продуктів і вживання некип'яченої води, молока.

    Категорія: Описи хвороб Д | Переглядів: 1433 | Додав: doctor | Теги: Дизентерія, Хронічна дизентерія, Гостра дизентерія | Рейтинг: 0.0/0
    Реєстрація
    Пошук по хворобах
    Реклама
    Статистика
    Авангард
    Зал акробатики,гімнастичний зал
    Попередження
    При будь-якому використанні матеріалів сайту - посилання на www.doct.at.ua обов'язково.
    Copyright MyCorp © 2024