Субота, 20.04.2024, 15:15
Домашній доктор
Головна | Довідник захворювань | Реєстрація | Вхід
Фізіологія людини
Довідник хвороб
Довідник захворювань
Категорії розділу
Описи хвороб А
Описи хвороб, яких назва починається на букву А
Описи хвороб Б
Описи хвороб, яких назва починається на букву Б
Описи хвороб В
Описи хвороб, яких назва починається на букву В
Описи хвороб Г
Описи хвороб, яких назва починається на букву Г
Описи хвороб Д
Описи хвороб, яких назва починається на букву Д
Описи хвороб Ж
Описи хвороб, яких назва починається на букву Ж
Описи хвороб І
Описи хвороб, яких назва починається на букву І
Описи хвороб К
Описи хвороб, яких назва починається на букву К
Описи хвороб Л
Описи хвороб, яких назва починається на букву Л
Описи хвороб М
Описи хвороб, яких назва починається на букву М
Описи хвороб Н
Описи хвороб, яких назва починається на букву Н
Описи хвороб О
Описи хвороб, яких назва починається на букву О
Описи хвороб П
Описи хвороб, яких назва починається на букву П
Описи хвороб Р
Описи хвороб, яких назва починається на букву Р
Описи хвороб С
Описи хвороб, яких назва починається на букву С
Описи хвороб Т
Описи хвороб, яких назва починається на букву Т
Описи хвороб У
Описи хвороб, яких назва починається на букву У
Описи хвороб Х
Описи хвороб, яких назва починається на букву Х
Описи хвороб Ц
Описи хвороб, яких назва починається на букву Ц
Описи хвороб Ч
Описи хвороб, яких назва починається на букву Ч
Описи хвороб Э
Описи хвороб, яких назва починається на букву Э
Описи хвороб Я
Описи хвороб, яких назва починається на букву Я
Реклама
Добавки до їжі
  • Коралловый Клуб
  • Біологічно активні харчові добавки, для повноцінного раціону людини
    Косметологія
  • Косметика ACADEMIE
  • Académie Scientifique de Beauté
    Головна » 2010 » Лютий » 11 » Бурсит
    00:47
    Бурсит
    Бурсит

    Бурсит - гнійне запалення навколосуглобової слизистої сумки, що супроводиться підвищеною освітою і накопиченням в її порожнині ексудату. Бурсити по клінічній течії можуть бути гострими, підгострими, хронічними рецидивуючими; по характеру 
    ексудату - серозними, серозно-фібринозними, гнійними, гнійно-геморагічними; по характеру збудника - неспецифічними або специфічними (гонорейні, бруцельоз, туберкульозні, сифілітичні); а також асептичними і інфікованими.
    Запальний процес може мати місце як в постійних, так і в новоутворених сумках в місцях безперервного тиску і тертя шкіри, фасцій, м'язів, сухожиль об кісткові виступи.

    Найчастіше зустрічається бурсит ліктьових синовиальных сумок і синовиальных сумок колінного і плечового суглобів. Частота такої локалізації обумовлюється постійним травмуванням відповідних ділянок тіла.
    Симптоми. На місці анатомічного розташування сумки при бурситах визначається округла обмежена хвороблива припухлість мягкоупругой консистенції, флюктуирующая. Діаметр припухлості може досягати 8 - 10 див. Хворий скаржиться на болі в області припухлості, нездужання; підвищується температура тіла; функція суглоба зазвичай не порушена і рухи в нім безболезненны. При хронічному бурситі на місці розташування сумки є округла обмежена припухлість м'якої консистенції, шкіра над нею рухлива, не змінена, функція кінцівки не порушена. Хронічний процес може загострюватися. При цьому збільшується кількість рідини в порожнині сумки, що інколи наводить до утворення ізольованої кістозної порожнини, заповненою рідиною, званою гігромою.

    Діагностика. Діагноз не складний при запаленні поверхнево розташованих сумок і грунтується на типових клінічних ознаках. Полегшується пункцією порожнини сумки, що дозволяє встановити по отриманому вмісту характер запалення (серозне, гнійне, гнійно-геморагічне і т. д.), встановити характер мікробної флори і її чутливість до антибіотиків.

    Для проведення найбільш ефективного лікування поважно виключити специфічність інфекції, що викликала запалення (гонококи, бруцелли, спірохети і ін.). Це можливо на підставі ретельний зібраного анамнезу, бактеріологічного дослідження вмісту сумок, результатів специфічних серологічних реакцій.

    Ознакою, що дозволяє артриту, є збереження рухів в суглобі.
    Основним методом рентгенологічного розпізнавання бурситу є рентгенографія. Її діагностичні можливості залежать від локалізації ураженої слизистої сумки, характеру і вираженості змін в ній, а також від наявності або відсутності вторинних змін в довколишніх кістках.
    Лікування. Лікування бурситу має бути комплексним, включаючим місцеві і загальні консервативні, а також хірургічні заходи.

    При гострих бурситах в ранній стадії рекомендується спокій, пов'язка, що давить, амревающие компреси, пов'язки з маззю Вишнєвського. Для попередження гнійного бурситу необхідне раннє активне лікування серозної форми гострого бурситу, вживання фіксуючих в'язок. При хронічному бурситі частіше удаються до проколу з видаленням ексудату і подальшим промиванням порожнині сумки розчинами антисептиків або антибіотиків.

    При травматичному бурситі в порожнину синовиальной сумки вводять розчин гідрокортизону (по 25 - 50 міліграм з антибіотиками від 2 до 5 разів після попереднього введення 8 - 10 мл 2%-ного розчину новокаїну). Важливе ретельне дотримання асептики, оскільки інакше можливі серйозні ускладнення.

    При гнійних бурситах застосовують лікування пункціями. В разі прогресу процесу удаються до розтину сумки і видалення гною; гнійну рану лікують по загальних правилах. Недоліком цього методу є тривалість загоєння операційної рани.

    З хірургічних методів, окрім пункцій, при хронічних бурситах запропоновані розтин або часткове посічення синовиальной сумки з подальшою обробкою її порожнини хімічними речовинами (5%-ным розчином карболової кислоти, спиртним розчином йоду); видалення верхньої стінки сумки і змазування її порожнини спиртним розчином йоду; розтин і тампонування сумки - способи, направлені на облітерацію її області. Найбільш радикальною є операція видалення сумки без її розтину.

    Для прискорення розсмоктування ексудату широко застосовуються фізіотерапевтичні процедури - вживання сухого тепла, УВЧ і ін., по ліквідації гострих воспалшельных явищ - масаж, лікувальна фізкультура. У початковій стадії рекомендується уф-опромінення області суглоба - 4 - 6 біодоз через день. З сьомого дня, після стихання запальних явищ, рекомендується индуктотерапия малим диском силоміць струму 150 - 200 мА - 20 мін щоденні, парафінові або озокеритові аплікації (температура 48 - 55 °С) на область суглоба по 30 мін щодня.

    Із загальних лікувальних заходів при консервативному лікуванні бурсит рекомендується введення антибіотиків, сульфаниламидных і нитрофурановых препаратів.
    Профілактика. Профілактика бурситів полягає в зниженні числа травмуючих чинників, своєчасному і повноцінному
    лікуванні ударів області суглобів із застосуванням масажу і самомассажа, ранньому зверненні до лікаря при виникненні травм.


    Категорія: Описи хвороб Б | Переглядів: 2351 | Додав: doctor | Теги: Бурсит | Рейтинг: 0.0/0
    Реєстрація
    Пошук по хворобах
    Реклама
    Статистика
    Авангард
    Зал акробатики,гімнастичний зал
    Попередження
    При будь-якому використанні матеріалів сайту - посилання на www.doct.at.ua обов'язково.
    Copyright MyCorp © 2024