Субота, 27.04.2024, 15:02
Домашній доктор
Головна | Еритроцити | Реєстрація | Вхід
Фізіологія людини
Довідник хвороб
Довідник захворювань
Реклама
Добавки до їжі
  • Коралловый Клуб
  • Біологічно активні харчові добавки, для повноцінного раціону людини
    Косметологія
  • Косметика ACADEMIE
  • Académie Scientifique de Beauté

    Еритроцити

    Еритроцити - високоспеціалізовані клітини. У людини і ссавців еритроцити позбавлені ядра і мають однорідну протоплазму. Еритроцити мають форму двояковогнутого диска. Діаметр їх дорівнює 7-8 мкм, товщина по периферії 2-2,5 мкм, у центрі - 1-2 мкм. 

    Віл крові чоловіків міститься 4,0 * 10 12-5,0 * 10 12 / л (4,0-5,0 млн. в 1 мм 3) еритроцитів, жінок - 3,7 - 10 12-4,7 - 10 12 / л (3,7-4,7 млн. в 1 мм 3), новонароджених - до 6 * 10 12 / л (6 млн. в 1 мм 3), літніх людей - менше 4,0 * 1012 / л (менше 4 млн . в 1 мм 3).

    Кількість еритроцитів змінюється під впливом факторів зовнішнього та внутрішнього середовища (добові та сезонні коливання, м'язова робота, емоції, перебування на великих висотах, втрата рідини і т. д.). Підвищення кількості еритроцитів у крові отримало назву еритроцитоз, зниження - ерітропенія.

    Функції еритроцитів. Дихальна функція виконується еритроцитами за рахунок дихального пігменту гемоглобіну, який має здатність приєднувати до себе кисень і вуглекислий газ.

    Поживна функція еритроцитів полягає в адсорбірованіі на їх поверхні амінокислот, які транспортуються до клітин організму від органів травлення.

    Захисна функція еритроцитів визначається їх здатністю зв'язувати токсини (шкідливі, отруйні для організму речовини) за рахунок наявності на поверхні еритроцитів спеціальних речовин білкової природи - антитіл. Крім того, еритроцити беруть активну участь в згортання крові.

    Ферментативна функція еритроцитів пов'язана з тим, що вони є носіями різноманітних ферментів. В еритроцитах виявлено: істинна холінестерази - фермент, що руйнує ацетилхолін; вугільна ангідраза - фермент, який, залежно від умов сприяє утворенню або розщеплення вугільної кислоти в крові капілярів великого і малого кола кровообігу; метгемоглобінредуктаза - фермент, що підтримує гемоглобін у відновленому стані.

    Регулювання рН крові - здійснюється за допомогою еритроцитами гемоглобіну. Гемоглобіновий буфер - один з найпотужніших буферів, він забезпечує 70-75% буферних властивостей крові. Буферні властивості гемоглобіну пов'язані з тим, що він і його сполуки мають властивості слабких кислот.

    Реєстрація
    Пошук по хворобах
    Реклама
    Статистика
    Авангард
    Зал акробатики,гімнастичний зал
    Попередження
    При будь-якому використанні матеріалів сайту - посилання на www.doct.at.ua обов'язково.
    Copyright MyCorp © 2024