П`ятниця, 19.04.2024, 14:37
Домашній доктор
Головна | Довідник захворювань | Реєстрація | Вхід
Фізіологія людини
Довідник хвороб
Довідник захворювань
Категорії розділу
Описи хвороб А
Описи хвороб, яких назва починається на букву А
Описи хвороб Б
Описи хвороб, яких назва починається на букву Б
Описи хвороб В
Описи хвороб, яких назва починається на букву В
Описи хвороб Г
Описи хвороб, яких назва починається на букву Г
Описи хвороб Д
Описи хвороб, яких назва починається на букву Д
Описи хвороб Ж
Описи хвороб, яких назва починається на букву Ж
Описи хвороб І
Описи хвороб, яких назва починається на букву І
Описи хвороб К
Описи хвороб, яких назва починається на букву К
Описи хвороб Л
Описи хвороб, яких назва починається на букву Л
Описи хвороб М
Описи хвороб, яких назва починається на букву М
Описи хвороб Н
Описи хвороб, яких назва починається на букву Н
Описи хвороб О
Описи хвороб, яких назва починається на букву О
Описи хвороб П
Описи хвороб, яких назва починається на букву П
Описи хвороб Р
Описи хвороб, яких назва починається на букву Р
Описи хвороб С
Описи хвороб, яких назва починається на букву С
Описи хвороб Т
Описи хвороб, яких назва починається на букву Т
Описи хвороб У
Описи хвороб, яких назва починається на букву У
Описи хвороб Х
Описи хвороб, яких назва починається на букву Х
Описи хвороб Ц
Описи хвороб, яких назва починається на букву Ц
Описи хвороб Ч
Описи хвороб, яких назва починається на букву Ч
Описи хвороб Э
Описи хвороб, яких назва починається на букву Э
Описи хвороб Я
Описи хвороб, яких назва починається на букву Я
Реклама
Добавки до їжі
  • Коралловый Клуб
  • Біологічно активні харчові добавки, для повноцінного раціону людини
    Косметологія
  • Косметика ACADEMIE
  • Académie Scientifique de Beauté
    Дизентерія
    Дизентерія - інфекційне захворювання, що характеризується ураженням товстої кишки і проявляється хворобливою і прискорене дефекацією, рідким стільцем з домішкою слизу, гною і симптомами інтоксикації.
    Викликається захворювання бактеріями з роду. В зовнішньому середовищі дизентерійні мікроби зберігаються протягом 30 - 45 днів. Вони чутливі до різних антибіотиків (тетрацикліну, левоміцетину, ампіциліну) і дезінфікуючих засобів.

    Резервуаром і джерелом інфекції є людина. Захворювання володіє вираженою сезонністю, частіше підйом припадає на серпень - вересень.
    Механізм передачі інфекції - фекально-оральний. Джерелом хвороби є людина - хворий або бактеріовиділювачів. Шляхи передачі інфекції різноманітні: це може бути водний, аліментарний, контактно-побутовий; не ... Читати далі »
    Категорія: Описи хвороб Д | Переглядів: 1434 | Додав: doctor | Дата: 09.03.2010

    Дерматомиозит
    Дерматомиозит - колагеноз з дифузним ураженням скелетних м'язів, що приводить до знерухомлених хворого. Часто поєднується з ураженням шкіри.
    Причини захворювання точно не встановлені. Найбільш визнана імунна теорія за участю клітинного і, меншою мірою, гуморального імунітету. Що вирішує фактором може бути вірусна інфекція (міксовірус, пікорновірус).

    Симптоми. Початок частіше поступове з невеликими болями в м'язах, особливо після фізичного навантаження, перебування на сонці. На шкірі, особливо на відкритих ділянках, з'являються папули, точкові крововиливи, телеангіоектазія, вогнища пігментації і депігментації, гіперкератоз. Характерна почервоніння з синюшним опеньком навколо очей (симптом «окулярів»), на шиї, грудей, зовнішній поверхні плеча та передпліччя, ... Читати далі »
    Категорія: Описи хвороб Д | Переглядів: 1104 | Додав: doctor | Дата: 09.03.2010

    Грижа стравохідного отвору діафрагми

    Захворювання розвивається внаслідок зниження еластичності сполучної тканини діафрагми. З цієї причини спочатку лише періодично, а в подальшому помітно частіше в грудну порожнину може випадати частина шлунка разом з нижнім кінцем стравоходу, оскільки має місце розширення стравохідного отвору діафрагми. Випадання сприяє підвищення внутрішньочеревного тиску, кашель, блювота і інші причини. 

    Симптоми. Больовий синдром набуває дуже мінливу забарвлення: болі можуть бути глухими або гострими, широко иррадиировать. Вони виникають, як правило, після їжі або при підвищенні внутрішньочеревного тиску. Іноді болю у зв'язку зі зміною положення тіла (зазвичай при вставанні) зменшуються через опускання шлунка.

    Грижа стравохідного отвору супроводжується і деякими серцевими симптомами ... Читати далі »
    Категорія: Описи хвороб Г | Переглядів: 1579 | Додав: doctor | Дата: 09.03.2010

    Гломерулонефрит
    Гломерулонефрит - інфекційно-алергічне захворювання нирок з переважним ураженням клубочкового апарату. Розрізняють первинний гломерулонефрит, що розвивається через 1 - 3 тижні після впливу інфекційних та неінфекційних факторів, і вторинний гломерулонефрит, що виникає на тлі різних хвороб (системний червоний вовчак та ін.) Гострий гломерулонефрит характеризується гіпертонією, набряками і сечовим синдромом (основні ознаки), що з'являються раптово через 1 - 3 тижні після впливу різних факторів.

    У розвитку гломерулонефриту, що є поліетіологічним захворюванням, провідна роль належить стрептококової інфекції. Нефротоксичними властивостями володіє бетагемолітіческій стрептокок групи А, його типи 12,4,25,49.
    У більшості хворих (у 85 - 95% випадків) динаміка клін ... Читати далі »
    Категорія: Описи хвороб Г | Переглядів: 1364 | Додав: doctor | Дата: 09.03.2010

    Глаукома
    Глаукома - захворювання, пов'язане з порушеннями регуляції внутрішньоочного тиску - основна причина невиліковної сліпоти і глибокої інвалідності. Четверту частину осліпла від різних захворювань є хворі, що втратили зір від глаукоми. Підвищення внутрішньоочного тиску вже вдруге веде до розвитку всіх інших симптомів, характерних для глаукоматозного процесу.

    Глаукома у жінок зустрічається частіше, ніж у чоловіків. Може виникнути на здоровому оці без будь-яких видимих причин - допоможуть передували негативні емоції.

    Симптоми. Починається гострий напад раптово, частіше вночі або в ранні ранкові години. Виникають різкі болі в оці, орбіті,
    голові. Головний біль часто супроводжується блювотою, загальною слабкістю, уповільненням пульсу.

    Явища з боку очі ... Читати далі »
    Категорія: Описи хвороб Г | Переглядів: 1587 | Додав: doctor | Дата: 09.03.2010

    Гіпотиреоз

    Зниження функціональної активності щитовидної залози з недостатньою продукцією тиреоїдних гормонів - трийодтироніну і тироксину - або повне вимкнення цієї функції. Захворювання може розвинутися в будь-якому віці, але переважно в період від 30 до 50 років. У 4 рази частіше спостерігається в осіб жіночої статі, причому початок хвороби збігається, як правило, з клімаксом. Частіше (у 90 - 95% випадків) зустрічається первинний гіпотиреоз, при якому вихідний патологічний процес локалізуємо в самої тканини щитовидної залози. Значно рідше гіпотеріоз буває вторинним, пов'язаних з порушенням вироблення ТТГ гіпофіза. 

    Найчастіше причиною первинного гіпотиреозу є хронічний аутоімунний процес. Розвиток гіпофункції щитовидної залози може бути пов'язано з гострими (грип та інші) і хронічними (туберкульоз, сифіліс т ... Читати далі »
    Категорія: Описи хвороб Г | Переглядів: 1619 | Додав: doctor | Дата: 09.03.2010

    Гіпертонічна хвороба
    Гіпертонічна хвороба - це захворювання, основною ознакою якого є підвищення артеріального тиску, обумовлене порушенням регуляції тонусу судин і роботи серця і не пов'язане з органічними захворюваннями яких-небудь органів або систем організму. 

    Гіпертонічну хворобу не слід лякати з симптоматичними (вторинними) артеріальними гіпертензіями, які є одним з симптомів певних захворювань внутрішніх органів (наприклад, нирок, ендокринної системи і ін.).
    Усесвітня організація охорони (ВІЗ) здоров'я при ООН рекомендує, прочитавши підвищеним артеріальний тиск більш 14°/ мм рт. ст. (незалежно від віку).

    Причини гіпертонічної хвороби точно не встановлені. Проте основною причиною є гостре або тривале емоційне перенапруження.
    Сприяють розвитку гіпертонічної хвороби порушення функції ендокринних ... Читати далі »
    Категорія: Описи хвороб Г | Переглядів: 2905 | Додав: doctor | Дата: 20.02.2010

    Гепатит - запальне захворювання печінки - буває гострим і хронічним. Найбільш частою причиною гепатитів є віруси.
    Вірусні гепатити - це група полиэтиологичных захворювань, що протікають з переважним ураженням печінки, виявляються збільшенням її розмірів і порушенням функціональної здатності, а також різною мірою вираженістю симптомів інтоксикації і у ряді випадків з жовтяницею.

    До теперішнього часу відомо 7 вірусів, що викликали ураження печінки. У літературі детально описана клініка захворювань, обумовлена п'ятьма вірусами (гепатити А, В, C, Д і Е). 
    Гепатит А викликається пікорнавірусом, що містить РНК. Вірус є цитопатогенним, викликає деструкцію печінкових кліток. Вірус гепатиту A (HAV) відносно стійкий в зовнішньому середовищі, чутливий до дії стандартних розчинів хлораміну, формаліну і до ультрафіолетового опромінення, миттєво гине при кип'яченні.

    Джерелом інфекції є хвора людина. Особливо небезпечні хворі з ... Читати далі »
    Категорія: Описи хвороб Г | Переглядів: 1829 | Додав: doctor | Дата: 20.02.2010

    Гемофілія
    Гемофілія - спадкове захворювання з вираженою схильністю до кровоточивості, обумовлене недоліком чинників згортання крові (чинників VIII і IX). Хворіють лише чоловіки, що отримали від матері дефектний ген з Х-хромосомою.
    Відсутність або недолік чинників згортання крові наводить до порушення цього процесу, внаслідок чого кровотечі можуть наводити хворого до загибелі.

    Симптоми. Кардинальною ознакою хвороби є порушення здатності згущуватися крові. Переважають крововиливу в крупні суглоби кінцівок, глибоко під шкіру, в м'язи. Можливий крововилив в органи черевної порожнини, внутрічерепні. При травмах виникають рясні і тривалі кровотечі. Гемофілія виявляється рано. Вже при народженні бувають підшкірні і усередині-шкіряні крововиливу, крововиливу в мозок, кровотечі ... Читати далі »
    Категорія: Описи хвороб Г | Переглядів: 996 | Додав: doctor | Дата: 20.02.2010

    Геморагічний васкуліт - Хвороба ШЕНЛЄЇНА-ГЕНОХА

    Геморагічний васкуліт - неспецифічна поразка мікросудин, що наводить до розвитку тромбозів і кровотеч. Поразку мікросудин можуть спровокувати алергія, холод, паразити. 

    Симптоми. Разлічают4разновідності геморагічного васкуліту: блискавичну форму, що закінчується інколи загибеллю хворих протягом декількох годинників або перших 2 - 3 днів від початку захворювання; гострі форми, декілька тижнів, що тривають, або місяців; затяжні форми, що продовжуються багато місяців і років; рецидивуючі форми з тривалими ремісіями. Хвороба починається з лихоманки. Спочатку температура досягає 38 - 39 °С, потім стає субфебрильною. У клінічній картині найчастіше зустрічаються пошкодження шкіри на кінцівках, сідницях, рідш ... Читати далі »
    Категорія: Описи хвороб Г | Переглядів: 2140 | Додав: doctor | Дата: 12.02.2010

    « 1 2 3 4 5 6 »
    Реєстрація
    Пошук по хворобах
    Реклама
    Статистика
    Авангард
    Зал акробатики,гімнастичний зал
    Попередження
    При будь-якому використанні матеріалів сайту - посилання на www.doct.at.ua обов'язково.
    Copyright MyCorp © 2024