Середа, 24.04.2024, 09:00
Домашній доктор
Головна | Довідник захворювань | Реєстрація | Вхід
Фізіологія людини
Довідник хвороб
Довідник захворювань
Категорії розділу
Описи хвороб А
Описи хвороб, яких назва починається на букву А
Описи хвороб Б
Описи хвороб, яких назва починається на букву Б
Описи хвороб В
Описи хвороб, яких назва починається на букву В
Описи хвороб Г
Описи хвороб, яких назва починається на букву Г
Описи хвороб Д
Описи хвороб, яких назва починається на букву Д
Описи хвороб Ж
Описи хвороб, яких назва починається на букву Ж
Описи хвороб І
Описи хвороб, яких назва починається на букву І
Описи хвороб К
Описи хвороб, яких назва починається на букву К
Описи хвороб Л
Описи хвороб, яких назва починається на букву Л
Описи хвороб М
Описи хвороб, яких назва починається на букву М
Описи хвороб Н
Описи хвороб, яких назва починається на букву Н
Описи хвороб О
Описи хвороб, яких назва починається на букву О
Описи хвороб П
Описи хвороб, яких назва починається на букву П
Описи хвороб Р
Описи хвороб, яких назва починається на букву Р
Описи хвороб С
Описи хвороб, яких назва починається на букву С
Описи хвороб Т
Описи хвороб, яких назва починається на букву Т
Описи хвороб У
Описи хвороб, яких назва починається на букву У
Описи хвороб Х
Описи хвороб, яких назва починається на букву Х
Описи хвороб Ц
Описи хвороб, яких назва починається на букву Ц
Описи хвороб Ч
Описи хвороб, яких назва починається на букву Ч
Описи хвороб Э
Описи хвороб, яких назва починається на букву Э
Описи хвороб Я
Описи хвороб, яких назва починається на букву Я
Реклама
Добавки до їжі
  • Коралловый Клуб
  • Біологічно активні харчові добавки, для повноцінного раціону людини
    Косметологія
  • Косметика ACADEMIE
  • Académie Scientifique de Beauté
    Сечокам'яна (нирковокам'яної) хвороба - часте захворювання, в основі якого лежить освіта конкрементів (каменів) у ниркових баліях. 
    Камені бувають поодинокими та множинними, розташовуються з однієї (частіше) або двох сторін, мають різні розміри, форму та хімічний склад. Величина конкрементів може варіювати від піщинки до дитячої голівки, вага - від часток грама до 2 кг. Форма каменів залежить від локалізації (овальні або коралловідние камені в ниркових баліях, довгасті, конусоподібні - у сечоводах і т. д.). Найчастіше виявляються фосфати - кальцієві і магнієві солі фосфорної кислоти. Рідше зустрічаються конкременти, що складаються з солей щавлевої кислоти - оксалати, сечової кислоти - урати, вугільної кислоти - карбонати. Крім того, виявляються цистинові, холестеринові, ксантинових, білкові і сульфаніламідні камені. Останні утворюються при тривалому лікуванні сульфаніламідами. Бувають каміння змішаного складу. 

    Переважно хвор ... Читати далі »
    Категорія: Описи хвороб С | Переглядів: 2438 | Додав: doctor | Дата: 03.04.2010

    Міокардит - це запалення серцевого м'яза інфекційної, інфекційно-алергічної або інфекційно-токсичної природи.

    Міокардити можуть виникати при дифтерії, черевному тифі, бруцельозі, туберкульоз та гнійно-септичної інфекції, також міокардити мають місце при висипний тифі, поворотного тифі, сифіліс та при паразитарних та протозойних інвазіях. Особливо виділяють неспецифічні інфекційно-алергічні міокардити, причиною яких найчастіше є стрептококи та стафілококи, які викликають алергічну перебудову організму, що приводить до розвитку міокардиту. Особливим видом ураження міокарда є ідіопатичний міокардит Абрамова - Фідлера як одного з крайніх варіантів неспецифічного інфекційно-алергічного міокардиту. Міокардити зустрічаються при сироваткової хвороби, бронхіальній астмі, лікарської хвороби, системний червоний вовчак, ревматоїдному артриті, склеродермії, а також при ревматизмі. Бувають міокардити при опіковій і променевої хвороби і токси ... Читати далі »
    Категорія: Описи хвороб М | Переглядів: 1238 | Додав: doctor | Дата: 25.03.2010

    Мігрень, або гемікранія (hemicrania від грецького hemi - напів-, половина; cranion - череп), є особливим видом головного болю. Розрізняють дві форми мігрені. Перша - класична, або офтальміческая, мігрень, яка характеризується певними розладами зору.

    Симптоми. Хворий починає нечітко бачити що оточує. У нього виникає відчуття хмари і туману, може бути, навіть своєрідне відчуття, що оточує - не реальний світ, а нею відображення на поверхні води, повиті брижами. З'являються ділянки випадання нулів зору - скотоми. Скотоми можуть бути одна або декілька. Тривають вони, як правило, кілька хвилин, рідше - кілька годин і зникають безслідно. Розлади зору можуть виявлятися також простим зниженням гостроти або навіть тимчасовою сліпотою.
    Класична (або офтальміческая) форма мігрені зустрічається відносно не часто - приблизно в 10 - 12% всіх випадків.

    Друга форма - проста, або звичайна. При ній немає зорової аури, біль з'являється ... Читати далі »
    Категорія: Описи хвороб М | Переглядів: 1040 | Додав: doctor | Дата: 25.03.2010

    Лишай - збірне позначення різноманітних захворювань шкіри незалежно від їх (причини), що характеризуються висипанням полущені плям або папул.

    Лишай азбестовий
    Лишай азбестовий - це захворювання шкіри і волосся голови, що характеризується своєрідним обмеженим лущенням, причини його невідомі.
    Симптоми. Волосиста частина голови і волосся покриті величезною кількістю міцно сидять щільних білувато-сірих лусочок, дуже нагадують волокна азбесту (кам'яний льон). Більше всією лусочок на лобовій і тім'яній частині голови, менше - на потилиці. Волосся склеюються лусочками, які насилу відділяються від волосся. Волосся сухе, позбавлені природного блиску, однак не обламувати. Волос як би покритий білим чохлом. Захворювання може супроводжуватися сверблячкою. Частіше хворіють діти і молоді люди.

    Лікування. Лікування проводять 3 - 5%-вої саліцилової-сірчаної-Дегтярній маззю або 2%-ної серносаліціловой, або маззю скін-кап, всеред ... Читати далі »
    Категорія: Описи хвороб Л | Переглядів: 2818 | Додав: doctor | Дата: 25.03.2010

    Лімфаденіт - запалення лімфатичних вузлів. Зазвичай є ускладненням будь-якого первинного запального процесу. Іноді первинний осередок може залишитися не розпізнаний або ж інфекція проникає через шкіру або слизові оболонки. У запальний процес можуть залучатися не тільки лімфатичні вузли, а й навколишнє їх клітковина - розвивається аденофлегмона.
    Розрізняють лімфаденіт гострий і хронічний, специфічний і неспецифічний.
    Неспецифічний лімфаденіт найчастіше викликається стафілококами, стрептококами рідше та іншими гнійними мікробами, їх токсинами та продуктами розпаду тканин з первинних осередків гнійного процесу. Первинними осередками можуть бути гнійна рана, фурункул, карбункул, панарицій, бешихове запалення, остеомієліт, тромбофлебіт, трофічна виразка. У лімфатичні вузли мікроби і їх токсини надходять лімфогенним, гематогенним і контактним шляхами. Можливо, проникнення мікробів безпосередньо в лімфатичний вузол при його пораненні. ... Читати далі »
    Категорія: Описи хвороб Л | Переглядів: 4327 | Додав: doctor | Дата: 25.03.2010

    Легеневе серце
    Легеневе серце - це патологічний стан, викликаний гіпертонією малого кола кровообігу, що характеризується гіпертрофією правого шлуночка. Легеневе серце розвивайся при захворюванні бронхолегеневого апарату, судин легенів, деформації грудної клітки і ін захворюваннях, що порушують роботу серця.

    Симптоми. Розрізняють компенсований та декомпенсованої легеневе серце. У стадії компенсації на перший план виходять симптоми основного захворювання, що призводять до розвитку легеневого серця з поступовим приєднанням ознак гіпертрофії правих відділів серця, які частіше виражені неяскраво і спостерігаються не у всіх випадках. У хворих може виявлятися пульсація в епігастральній ділянці, може вислуховувати акцент II тону над легеневою артерією.

    У стадії декомпенсаці ... Читати далі »
    Категорія: Описи хвороб Л | Переглядів: 1146 | Додав: doctor | Дата: 25.03.2010

    Ларингіт
    Ларингіт - запалення слизової оболонки гортані. Розрізняють гострий і хронічний ларингіт. Гострий ларингіт рідко буває ізольованим і частіше є проявом гострого респіраторного захворювання - грипу, скарлатини, коклюшу та ін Однак може виникати і як самостійне захворювання - при перенапруженні голоси, вдиханні запиленого повітря, що дратують пар і газів, куріння, зловживання спиртними напоями.

    Гострий ларингіт
    При гострому ларингіті слизова оболонка гортані гіперемована і набрякла, відзначаються потовщення і неповне змикання голосових зв'язок (голосових складок).
    Симптоми. Хворі скаржаться на сухість, першіння, садне-ние, дряпання в горлі, іноді на біль при ковтанні. Кашель - спочатку сухий, а надалі супроводжується поводженням мокротиння. Голос стає хрипким, ... Читати далі »
    Категорія: Описи хвороб Л | Переглядів: 1719 | Додав: doctor | Дата: 15.03.2010

    Кон'юнктивіт

    Хвороби складають близько третини всіх очних захворювань. З них провідне месго займають запальні інфекційні кон'юнктивіти.
    Гострі і хронічні кон'юнктивіти можуть бути інфекційної природи (віруси, бактерії). бути кон'юнктивіти, що викликаються фізичними і хімічними шкодою. Існують алергічні кон'юнктивіти і кон'юнктивіти при загальних захворюваннях.

    Інфекційні кон'юнктивіти мають виражену поширеністю велику контагіозність (особливо в дитячих садах, яслах, в школах, навчальних закладах, промислових підприємствах). Кон'юнктивіт частіше викликається стафілококами.
    Гострий кон'юнктивіт

    Симптоми. Гострий кон'юнктивіт починається спочатку на одному, а незабаром і на іншому оці. Хворі скаржаться на відчуття засміченості ( «піску»), печіння, свербіння в оці, на почервоніння ока, сльозотеча а ... Читати далі »
    Категорія: Описи хвороб К | Переглядів: 1576 | Додав: doctor | Дата: 15.03.2010

    Кольпіт

    Кольпіт - запальне ураження стінок піхви. Банальний кольпіт викликати стафілококи, стрептококи, ешерихії, протей, гемофільної палички та ін Нерідко зустрічаються асоціації мікроорганізмів, зокрема неспецифічних і специфічних збудників. Кольпіти є найбільш частим захворюванням жіночої статевої сфери. 

    Сімітоми. У гострій стадії банального кольпіту відзначаються скарги на рясні слизисто-гнійні білі, свербіж зовнішніх статевих органів, іноді порушення загального самопочуття. При огляді виражена гіперемія і набряклість слизової оболонки стінок піхви, посилена ексудація з утворенням гнійних виділень. При тяжкому перебігу відбувається десквамація поверхневих епітеліальних клітин з утворенням дрібних ерозій. При хронізації процесу всі зміни згладжуються, і хворих турбують лише помірні або незначні білі слизово ... Читати далі »
    Категорія: Описи хвороб К | Переглядів: 2066 | Додав: doctor | Дата: 15.03.2010

    Коліт
    Колітами називається група запальних захворювань товстої і прямої кишок, викликаних різними причинами, що мають різний механізм виникнення та розвитку, але велика кількість схожих рис у своїх клінічних проявах.
    Коліти підрозділяються в залежності від характеру течії на гострий і хронічний.

    Для більшості форм колітів найбільш характерними симптомами є порушення стільця (у різній формі), біль у животі, ознаки інтоксикації.

    Гострий коліт
    Гострий коліт - часто зустрічається захворювання. У походження захворювання велике значення мають патогенні агенти, з їжею, індивідуальна ідіосинкразія до деяких компонентів їжі. Нерідко розвиток захворювання пов'язано з вживанням недоброякісної їжі. Гострий коліт може розвинутися після операцій, опіків, травм, стресових ... Читати далі »
    Категорія: Описи хвороб К | Переглядів: 3719 | Додав: doctor | Дата: 15.03.2010

    « 1 2 3 4 5 6 »
    Реєстрація
    Пошук по хворобах
    Реклама
    Статистика
    Авангард
    Зал акробатики,гімнастичний зал
    Попередження
    При будь-якому використанні матеріалів сайту - посилання на www.doct.at.ua обов'язково.
    Copyright MyCorp © 2024