Субота, 20.04.2024, 10:07
Домашній доктор
Головна | Довідник захворювань | Реєстрація | Вхід
Фізіологія людини
Довідник хвороб
Довідник захворювань
Категорії розділу
Описи хвороб А
Описи хвороб, яких назва починається на букву А
Описи хвороб Б
Описи хвороб, яких назва починається на букву Б
Описи хвороб В
Описи хвороб, яких назва починається на букву В
Описи хвороб Г
Описи хвороб, яких назва починається на букву Г
Описи хвороб Д
Описи хвороб, яких назва починається на букву Д
Описи хвороб Ж
Описи хвороб, яких назва починається на букву Ж
Описи хвороб І
Описи хвороб, яких назва починається на букву І
Описи хвороб К
Описи хвороб, яких назва починається на букву К
Описи хвороб Л
Описи хвороб, яких назва починається на букву Л
Описи хвороб М
Описи хвороб, яких назва починається на букву М
Описи хвороб Н
Описи хвороб, яких назва починається на букву Н
Описи хвороб О
Описи хвороб, яких назва починається на букву О
Описи хвороб П
Описи хвороб, яких назва починається на букву П
Описи хвороб Р
Описи хвороб, яких назва починається на букву Р
Описи хвороб С
Описи хвороб, яких назва починається на букву С
Описи хвороб Т
Описи хвороб, яких назва починається на букву Т
Описи хвороб У
Описи хвороб, яких назва починається на букву У
Описи хвороб Х
Описи хвороб, яких назва починається на букву Х
Описи хвороб Ц
Описи хвороб, яких назва починається на букву Ц
Описи хвороб Ч
Описи хвороб, яких назва починається на букву Ч
Описи хвороб Э
Описи хвороб, яких назва починається на букву Э
Описи хвороб Я
Описи хвороб, яких назва починається на букву Я
Реклама
Добавки до їжі
  • Коралловый Клуб
  • Біологічно активні харчові добавки, для повноцінного раціону людини
    Косметологія
  • Косметика ACADEMIE
  • Académie Scientifique de Beauté
    Головна » 2010 » Квітень » 15 » Парези, паралічі
    19:56
    Парези, паралічі
    Паралічі є одним з видів порушення рухової активності людини і проявляються випаданні. У випадку неповного випадіння рухової функції, а тільки послаблення її в тій чи іншій мірі даний розлад буде називатися парез. Причому як у першому, так і в другому випадку порушення рухової функції є результатом ураження нервової системи - її рухових центрів і (або) провідних шляхів центрального і (або) периферичного відділів. 
    Паралічі та парези бувають обумовлені первинним ураженням м'язів (як, наприклад, при міопатії і аміотрофія), нервово-м'язовими захворюваннями (міастенія), а також неврозами, в більшості своїй істеричними. 

    Паралічі та парези діляться на дві великі групи: органічні та функціональні. При органічних можна виявити органічну причину, в результаті якої нервовий імпульс не буде досягати мети - м'язи. Функціональні розлади обумовлені порушеннями в корі головного мозку процесів збудження, гальмування, їх співвідношення і рухливості. 
    В даний час встановлено, що: 

    1) центральний параліч виникає при поразці центрального відрізка нервового шляху в головному або спинному мозку; 

    2) периферичний параліч виникає при ураженні периферичного відрізка в передніх рогах спинного мозку, в окремих нервах, в нервово-м'язових переходах (синапсах) і м'язах; 
    3) при окремих захворюваннях можливо ізольоване ураження переднього роги спинного мозку, при якому страждає як центральний, гак і периферичний відрізок, - виникає змішаний тип паралічу. 
    Центральний параліч (парез) характеризується трьома головними ознаками: 
    1) підвищення м'язового тонусу-гіпертонус або спастичність мускулатури; 
    2) підвищення рефлексів - гіперрефлексія; 
    3) поява патологічних рефлексів і супутніх рухів. 
    Всі ці прояви є наслідком активізації діяльності спинного мозку, що заміняє головний. 

    Симптоми. При центральному паралічі задіяні м'язи скорочені (напружені). Залежно від місця, де перервано проходження нервових імпульсів, можуть залучатися різні групи м'язів. За своєю поширеністю центральні паралічі діляться на моноплегіі (паралізована одна кінцівка), геміплегія (параліч однієї половини тіла), параплегії (параліч двох симетричних кінцівок, верхніх або нижніх), тетраплегія (паралізовані всі чотири кінцівки). 
    При периферичному паралічі зазначаються: 
    1) зниження м'язового тонусу, аж до повної його втрати - атонія або гіпотонія; 
    2) втрата або зниження рефлексів - арефлексія або гіпореф-лекс; 
    3) атрофія м'язів як наслідок порушення обміну м'язової тканини з-за агсутствія нервнотрофіческого впливу. 
    Якщо при центральному паралічі м'яз отримує нервові імпульси, але не повністю, а тільки зі спинного мозку, то при периферичному паралічі м'яз не отримує нічого. Тому якщо в першому випадку має місце збочена м'язова діяльність (постійна напруга або спазм), то в другому діяльність відсутня зовсім. У силу цих причин центральний параліч називають також спастичним, а периферичний - млявим. 

    Вище було згадано про ізольованому ураженні передніх рогів спинного мозку. Існують захворювання (наприклад, бічний аміотрофічний склероз) з патологією тільки цих утворень. Тут у процес будуть залучені і центральний, і периферичний відрізки шляху. Тип виник паралічу буде змішаним, тобто мають ознаки першого і другого типу. Звичайно, на перший план виступлять три ознаки млявого (периферичного) паралічу: атонія, атрофія, арефлексія. Але завдяки впливам спинного мозку з сусідніх ділянок додається четвертий ознака, характерний вже для спастичного (центрального) паралічу. Це патологічні рефлекси, і так як тонус і активність м'язів знижені, вони будуть проявлятися в досить слабкою мірою і з плином часу в результаті розвитку хвороби згаснуть зовсім. 

    При функціональних паралічах органічне ураження нервово-мускулярного шляху відсутній, а страждає тільки функція. Вони зустрічаються при різних видах неврозів, як правило, при істерії. Походження функціональних паралічів, за теорією академіка Павлова, пояснюється виникненням у корі головного мозку окремих вогнищ гальмування. 

    Діагностика. Діагностика паралічів і парезів складається з типової клінічної картини, даних неврологічного дослідження, результатів дослідження головного та спинного мозку при комп'ютерній томографії, скелетних м'язів при міографіі. 

    Лікування. Парези й паралічі не є самостійними захворюваннями, це відображення інших хвороб і патологічних процесів. Тому лікування повинно бути спрямоване проти основного захворювання: зшивання периферичного нерва при його травматичному пошкодженні, відновлювальна терапія при інсульті, оперативне видалення пухлин, що здавлюють нервові структури, і т. д. Але поряд з причинного (етіотропної) терапією необхідно проведення і симптоматичною, т. оскільки це істотне додаткове і необхідне профілактичний захід, бо м'язова тканина атрофіруемся без руху. 


    Головною причиною паралічів центрального типу є інсульт. Тому лікування інсульту буде одночасно бути і лікуванням паралічу. Застосовуються лікарські препарати трьох основних груп. Перша - засоби, що посилюють процеси обміну мозкової тканини (пірацетам, кавінтон, цинаризин), друга - речовини, які є матеріалом для заміщення дефекту (церебролізин, аміналом, ліпоцеребрін), третя - препарати, що знижують споживання мозком кисню і підвищують його стійкість до гіпоксії (натрію Оксибутират, вітамінні препарати). 

    Велике значення, особливо на ранніх стадіях після інсульту, має правильне положення паралізованих кінцівок, що перешкоджає виникненню прискорювальної-пронаторной контрактури в руці і подовжувальною в нозі. Неоціненну роль грають класичний масаж і лікувальна гімнастика. 
    При паралічах периферичного типу застосовуються з великим ефектом багато видів електролікування (фарадізація, гальванізація) та інші фізіотерапевтичні впливу. При механічному пошкодженні нерва необхідне оперативне нейрохірургічне втручання в умовах стаціонару. 

    Профілактика. Профілактика полягає у профілактиці причинних факторів.

    Категорія: Описи хвороб П | Переглядів: 8321 | Додав: doctor | Теги: Парези, паралічі | Рейтинг: 2.0/5
    Реєстрація
    Пошук по хворобах
    Реклама
    Статистика
    Авангард
    Зал акробатики,гімнастичний зал
    Попередження
    При будь-якому використанні матеріалів сайту - посилання на www.doct.at.ua обов'язково.
    Copyright MyCorp © 2024