П`ятниця, 29.03.2024, 14:38
Домашній доктор
Головна | Довідник захворювань | Реєстрація | Вхід
Фізіологія людини
Довідник хвороб
Довідник захворювань
Категорії розділу
Описи хвороб А
Описи хвороб, яких назва починається на букву А
Описи хвороб Б
Описи хвороб, яких назва починається на букву Б
Описи хвороб В
Описи хвороб, яких назва починається на букву В
Описи хвороб Г
Описи хвороб, яких назва починається на букву Г
Описи хвороб Д
Описи хвороб, яких назва починається на букву Д
Описи хвороб Ж
Описи хвороб, яких назва починається на букву Ж
Описи хвороб І
Описи хвороб, яких назва починається на букву І
Описи хвороб К
Описи хвороб, яких назва починається на букву К
Описи хвороб Л
Описи хвороб, яких назва починається на букву Л
Описи хвороб М
Описи хвороб, яких назва починається на букву М
Описи хвороб Н
Описи хвороб, яких назва починається на букву Н
Описи хвороб О
Описи хвороб, яких назва починається на букву О
Описи хвороб П
Описи хвороб, яких назва починається на букву П
Описи хвороб Р
Описи хвороб, яких назва починається на букву Р
Описи хвороб С
Описи хвороб, яких назва починається на букву С
Описи хвороб Т
Описи хвороб, яких назва починається на букву Т
Описи хвороб У
Описи хвороб, яких назва починається на букву У
Описи хвороб Х
Описи хвороб, яких назва починається на букву Х
Описи хвороб Ц
Описи хвороб, яких назва починається на букву Ц
Описи хвороб Ч
Описи хвороб, яких назва починається на букву Ч
Описи хвороб Э
Описи хвороб, яких назва починається на букву Э
Описи хвороб Я
Описи хвороб, яких назва починається на букву Я
Реклама
Добавки до їжі
  • Коралловый Клуб
  • Біологічно активні харчові добавки, для повноцінного раціону людини
    Косметологія
  • Косметика ACADEMIE
  • Académie Scientifique de Beauté
    Головна » 2010 » Квітень » 4 » Неврози
    00:05
    Неврози
    Причиною неврозів є дія психотравмуючих подразників. Найчастіше неврози викликаються інформацією про потepe близьких, крах надій, про любовні негаразди, службових неприємності, покарання за вчинене, загрозу життю, здоров'ю. Неврози можуть викликати і такі общеістощающіе шкідливості, як тривалий недосипання, розумовий або фізичне перенапруження. Навіть у цих випадках має значення інформація, що спонукує людини долати втому. Для виникнення хвороби величезне значення мають не тільки вроджені типологічні властивості нервової системи, але і стан її до моменту дії психічної травми. 

    В основі неврозів лежать невдало, нераціонально і непродуктивно які дозволяється особистістю протиріччя між нею і значущими для неї сторонами дійсності. Невміння знайти раціональний і продуктивний вихід тягне за собою психічну і фізіологічну дезорганізацію індивідуума. 
    Неврози - одне з найбільш частих нервово-психічних захворювань. Вони виникають частіше у жінок, ніж у чоловіків, можуть носити і масовий характер, коли виникає ситуація стресу в країні, регіоні, місті. 

    Як фактори ризику неврозів слід назвати фізичне перенапруження, соматичні хвороби, травми, зловживання транквілізаторами і снодійними, а також наркотичними речовинами. 

    Неврози поділяються на: неврастенію; 
    невроз нав'язливих станів; 
    істерію; 
    невроз страху; 
    іпохондричний невроз; 
    депресивний невроз. 
    Неврастенія 
    Неврастенія - «нервова слабкість», нервове виснаження, перевтома. Розвивається під впливом більш-менш тривалої 
    психічної травматизації, що веде до емоційного напруження, недосипання, які нерідко виникають при тривалому перебуванні в несприятливій сімейної або службовій обстановці, а також при тривалому стані тривога і великому розумовому або фізичному перенапруженні. 

    Симптоми. Захворювання починається поступово. Основними симптомами є підвищена дратівливість і швидка стомлюваність. Характерні неадекватні реакції на невеликі подразники і невміння їх придушити. Постійно турбує головний біль, відчуття тяжкості в голові, здається, що на неї надітий обруч або каска («каска неврастеніка»). Порушується функція вегетативної нервової системи, з'являються пітливість, прискорене серцебиття, зниження апетиту, порушення функції кишечника, прискорені позиви на сечовипускання, поганий сон (утруднене засинання, часті пробудження). Залежно від переважання збудження (дратівливість, запальність, гнівливість) або астенії (знижений настрій, млявість, депресія) неврастенію прийнято розділяти на дві форми: гіперстенічний, або роздратований, і гіпостенічний, або депресивну. Крім цих двох форм, виділяють ще форму дратівливої слабкості, або перехідну форму, яка характеризується підвищеною збудливістю та легкої істощаемостью, різкими коливаннями працездатності та частою зміною настрою. 

    Слід зазначити, що неврастенічний симптомокомплекс може бути при різних захворюваннях. Він може виникати при пухлинах мозку, черепно-мозкових травмах, сифілісі, церебральному атеросклерозі, гіпотонічній або гіпертонічної хвороби. При цьому маються симптоми основний хвороби, які надають ряд клінічних особливостей неврастенічному симптомокомплексу. 
    Діагностика. Діагностика астенічних станів, викликаних тривалим перевтомою, недосипанням і порушенням харчування, не представляє утруднень. Зазвичай відпочинок знімає ці явища виснаження, пов'язані з порушенням живлення або хронічними інфекціями, особливо якщо був і Ісихія травмує чинник. 

    Невроз нав'язливих станів 
    Симптоми. Характеризується порушеннями в області емоцій і волі - нерішучістю, недовірливістю, боязливість, різного роду сумнівами, страхами і побоюваннями. Найчастіше зустрічається нав'язливий страх захворювання серця (кардіофобія), боязнь закритих приміщень (клаустрофобія) або відкритих просторів (агорафобія). Більш рідкісні прояви захворювання - нав'язливі ідеї, спогади руху або дії (ритуали). 

    Невроз нав'язливих станів зазвичай називають обсессівно неврозом, причому фобію виділяють в особливу форму неврозу. Психічна травма є основна причина виникнення неврозу нав'язливих станів. Це можуть бути конфліктні ситуації, породжені співіснуванням суперечливих тенденцій. Прикладом може служити що виникло почуття ненависті до близької людини, бажання його смерті. 

    Але моральні засади і почуття обов'язку призводять до конфліктної ситуації, і може виникнути нав'язлива боязнь гострих предметів, нав'язливе почуття провини перед близькою людиною, що веде до неврозу. 
    До неврозу нав'язливих станів слід віднести і перверзії, які є зафіксованими нав'язливими діями або потягами, а також нав'язливі подання, думки. Подання носять характер яскравих нав'язливих спогадів, сюди відносяться деякі мелодії, окремі слова, фрази, від яких хворий не може звільнитися. 

    Невроз очікування висловлюйся у скруті виконання тієї або іншої функції внаслідок нав'язливого побоювання невдачі (мови, ходьби, письма, читання, сну, гри на музичному інструменті, статевої функції). Може виникнути в будь-якому віці. 

    Іпохондричний невроз 
    Симптоми. Під іпохондрією розуміється хвороблива зосередженість уваги на своє здоров'я, схильність приписувати собі захворювання за незначного приводу. При цьому легко виникають больові або тяжкі відчуття в тих чи інших частинах тіла (сепістопатіі). Побоювання з приводу свого здоров'я найчастіше виникає в осіб тривожно-недовірливих або астенічний. Виникненню хвороби може сприяти виховання, при якому дитині прищеплюється надмірна турбота про своє здоров'я. Приводом для появи іпохондричних ідей може служити як прочитана стаття про будь-яке захворювання, так і розповіді про хвороби або чиєїсь смерті, незначні соматичні захворювання, які переніс хворий, або у разі виникнення у нього вегетативних порушень (тахікардії, пітливості, почуття слабкості і т. д.) після прийому кави, чаю, алкоголю, перегрівання, сексуального ексцесу. 

    Депресивний невроз 
    Симптоми. Невротична депресія, або депресивний невроз, найчастіше виникає в осіб, невпевнених у собі, нерішучих, несамостійних, які важко пристосовуються до нових життєвих умов. До захворюванню також схильні особи стримані й цілеспрямовані, категоричні у своїх судженнях, перебільшено і формально розуміють почуття обов'язку. Для них завжди важко відступ від «прийнятих догм». Разом з тим ці особи відрізняються багатством афективної життя, їм властиві глибокі емоційні прихильності до близьких людей. Захворювання є реакцією на тривалу психотравмуючої ситуації, яку дана особа не може дозволити. Наприклад, службову або сімейну (алкоголізм чоловіка, конфлікти на службі), а також уявлення про свою уявної чи реальної непривабливості, неможливості влаштувати особисте життя. Спочатку на окремі негаразди виникає короткочасна реакція, потім, після їхнього багаторазового повторення, виникає і поступово розвивається неврастенічний синдром з сльозливість і зниженим настроєм. Іноді спочатку виникає невроз страху (тривоги), поступово переходить у невротичну депресію. Розвивається пригнічений настрій, смуток, туга, плаксивість. Критичне ставлення до хвороби збережено, і хворі намагаються з нею боротися. Характерні ідеї несправедливого ставлення до себе, скарги на свою долю. Хворі відзначають погане самопочуття, слабкість, швидку стомлюваність, порушення сну, неприємні відчуття в області серця. Розрізняють астенічний і тривожний варіанти цієї хвороби. 

    При невротичної депресії немає вираженої туги, не характерні ідеї винності, самоприниження, добові коливання настрою (поліпшення до вечора), не виражена психомоторна загальмованість, не характерна поява аменореї, запорів, сухості мови. 

    Лікування. При лікуванні неврозів дуже важливо встановити контакт з хворим, з'ясувати психотравмуючі обставини, що викликали захворювання, і допомогти хворому усунути причину або знайти шляхи до її усунення. 
    Основним методом лікування є психотерапія. Психотерапія - це лікування інформацією, при якому велику роль відіграє емоційний вплив на хворого, яке визначається інформацією, що виходить від лікаря, від його промови, від його особистості. 

    До цього методу лікування відносяться і різні види умовно-рефлекторної терапії. Лікування переконанням - це лікування інформацією, яка, впливаючи на переконання хворого, піддається логічній обробці та критичної оцінки. На підставі цього можуть виникнути нові погляди і нова оцінка психотравмуючих подій. 

    До самонавіювання відноситься і аутогенне тренування, при якій спочатку шляхом самонавіяння викликається відчуття важкості в тілі й у такий спосіб досягається стан м'язового розслаблення - релаксація. Потім проводиться самонавіяння, спрямоване на різні функції організму. 
    Медикаментозні засоби призначаються разом з психотерапією, так як вони несуть в собі не тільки інформацію, але і впливають на організм фармакохіміческім шляхом. 

    Застосування транквілізаторів показано в тих випадках, коли неврози викликають почуття тривоги, напруженості, депресію, вегетативні розлади, фобії, порушення сну. 

    При лікуванні нав'язливих станів, фобій особливо ефективний лібріум або седуксен. Тріоксазін більш успішно застосовується при ангіоневрозах, а еленіум або лібріум - при діенцефальних кризах, фенозепам - при невротичних депресіях та фобії, нітазепам (еуноктін, радедорм) - при порушеннях сну. Терапевтичний ефект настає через 10 днів. 

    Всі фармакологічні препарати повинні поєднуватися при лікуванні неврозів з психотерапією, фізіотерапією (лікування сном, гальванічним коміром, дарсонваль, заспокійливим і расслабляющим масажем, точкової лазеро-і голкотерапією), а також санаторно-курортним лікуванням. Розуміння такого захворювання, як невроз, співчутливе ставлення до даних хворим, їх повноцінне лікування веде до повного одужання хворих і повернення їх до нормального життя.

    Категорія: Описи хвороб Н | Переглядів: 4362 | Додав: doctor | Теги: Неврози | Рейтинг: 2.0/5
    Реєстрація
    Пошук по хворобах
    Реклама
    Статистика
    Авангард
    Зал акробатики,гімнастичний зал
    Попередження
    При будь-якому використанні матеріалів сайту - посилання на www.doct.at.ua обов'язково.
    Copyright MyCorp © 2024