П`ятниця, 29.03.2024, 12:04
Домашній доктор
Головна | Довідник захворювань | Реєстрація | Вхід
Фізіологія людини
Довідник хвороб
Довідник захворювань
Категорії розділу
Описи хвороб А
Описи хвороб, яких назва починається на букву А
Описи хвороб Б
Описи хвороб, яких назва починається на букву Б
Описи хвороб В
Описи хвороб, яких назва починається на букву В
Описи хвороб Г
Описи хвороб, яких назва починається на букву Г
Описи хвороб Д
Описи хвороб, яких назва починається на букву Д
Описи хвороб Ж
Описи хвороб, яких назва починається на букву Ж
Описи хвороб І
Описи хвороб, яких назва починається на букву І
Описи хвороб К
Описи хвороб, яких назва починається на букву К
Описи хвороб Л
Описи хвороб, яких назва починається на букву Л
Описи хвороб М
Описи хвороб, яких назва починається на букву М
Описи хвороб Н
Описи хвороб, яких назва починається на букву Н
Описи хвороб О
Описи хвороб, яких назва починається на букву О
Описи хвороб П
Описи хвороб, яких назва починається на букву П
Описи хвороб Р
Описи хвороб, яких назва починається на букву Р
Описи хвороб С
Описи хвороб, яких назва починається на букву С
Описи хвороб Т
Описи хвороб, яких назва починається на букву Т
Описи хвороб У
Описи хвороб, яких назва починається на букву У
Описи хвороб Х
Описи хвороб, яких назва починається на букву Х
Описи хвороб Ц
Описи хвороб, яких назва починається на букву Ц
Описи хвороб Ч
Описи хвороб, яких назва починається на букву Ч
Описи хвороб Э
Описи хвороб, яких назва починається на букву Э
Описи хвороб Я
Описи хвороб, яких назва починається на букву Я
Реклама
Добавки до їжі
  • Коралловый Клуб
  • Біологічно активні харчові добавки, для повноцінного раціону людини
    Косметологія
  • Косметика ACADEMIE
  • Académie Scientifique de Beauté
    Головна » 2010 » Березень » 15 » Катаракта
    18:15
    Катаракта
    Катаракта
    Катаракта - це помутніння кришталика і його капсули. Зміни складу внутрішньоочної рідини ведуть до порушення обміну в клітинах епітелію і волокнах кришталика. На будь-яке порушення обміну в клітинах епігелія кришталикових волокна відповідають однотипної реакцією - вони набухають, каламутніють і розпадаються.
    Помутніння і розпад кришталикових волокон можуть відбутися від механічного пошкодження капсули кришталика, oт впливу на кришталик термічних агентів, променистою енергії і т. п. непрозорими можуть бути не тільки речовина кришталика, але і його капсула. При повному помутнінні кришталика область вічка не має, як зазвичай, чорного кольору, вона здається сірою, навіть білою.

    Вроджені катаракти 

    Симптоми. Суб'єктивні симптоми помутніння кришталика грунтуються на розладі зору і дуже різні в залежності від інтенсивності і місця розташування помутніння. Невеликі за розміром помутніння кришталика можуть не впливати на зір, і людина не помічає, навіть якщо вони розташовуються в області зіниці (наприклад, при полярних катарактах). При більш значному помутнінні кришталика, особливо якщо воно розташоване центрально, гострота зору знижується більшою чи меншою мірою. При повному помутнінні кришталика формене або предметне зір повністю втрачається, але зберігається здатність відчувати світло - світловідчуття.

    Хворий з повним помутнінням кришталика може вільно і пpaвільно визначити місцезнаходження джерела світла - лампи, свічки; це вказує, що сітківка та зоровий нерв функціонально здорові, перешкодою ж для предметного зору є лише каламутність кришталика. Зберігається також і цве1 відчуття, що вказує на збереження функції жовтої плями.
    Крім зниження зору, хворі з початком помутнінням кришталика нерідко скаржаться на те, що замість однієї лампи або свічки бачать їх у множині. Залежить це від різниці заломлення в прозорих і мутнеющіх частинах лінзи. Поява короткозорості обумовлене посиленням показника заломлення мутнеющего кришталика.

    Діагностика. Найбільш досконалим методом дослідження як нормального, гак і катарактальних зміненого кришталика є біомікроскопія - дослідження за допомогою щілинної лампи. Дослідження щелевой лампою виявляє початкові зміни кришталика і його капсули вже тоді, коли іншими методами дослідження їх ще неможливо виявити.

    Дослідження в світлі, що проходить робить діагноз катаракти точним.
    Помутніння кришталика - катаракти - можуть бути вродженими і набутими.
    При вроджених катарактах дослідження щелевой лампою показує, що немає жодного кришталика, який був би вільний від помутнінь, але вони настільки незначні і не збільшуються з часом, що практично не впливають на зір. Однак вроджені помутніння кришталика, що знижують гостроту зору, спостерігаються досить часто (у 10% випадків).

    Більшість вроджених катаракт розвивається в результаті внутрішньоутробної патології і нерідко поєднується з різкими вадами розвитку, як очі, так і інших органів.

    Лікування. Лікування вродженої катаракти хірургічне, і воно показано тільки при значному зниженні зору і неможливості читати.

    При збереженні на периферії кришталика широкої прозорої зони і поліпшення гостроти зору після розширення зіниці можна обмежитися ірідектоміей. Видалення шматочка райдужної оболонки відкриває доступ променів світла до сітківці через прозорі периферичні частини кришталика. Хоча ірідектомія дає невелику надбавку зору (у порівнянні з операцією видалення кришталика), збереження кришталика має велике значення.

    При помутнінні периферії кришталика, коли острогу зору не перевищує 0,1 і не поліпшується після розширення зіниці, показано видалення (екстракція) мутного кришталика. Оперувати необхідно якомога раніше; ніж вчасно зроблена операція, тим кращі результати щодо функції зору.
    Набуті катаракти

    До катаракти відносяться стареча катаракта, а також катаракти, що розвинулися внаслідок якого-небудь захворювання за все очі (хвороби ши тарного тіла), захворювання всього організму (діабет, тетанія); впливу на кришталик шкідливих агентів (рентгенівські й інфрачервоні промені, електричний струм) та механічного ушкодження.

    З усього різноманіття придбаних катаракт найбільш типовою і частіше зустрічається є стареча (cataracta senilis).
    Стареча катаракта може розвинутися у віці 50 - 60 років на обох очах. У розвитку старечої катаракти разлічают4 стадії: що починається, незрілу, зрілу і перестиглі катаракту.

    Симптоми. Починається катаракта може довгий час залишатися в одному положенні, але рано чи пізно вона прогресує і переходить у другу стадію свого розвитку - (або набухають) катаракта.

    Катаракта визначається станом зору. При зрілої катаракти гострота зору поступово знижується. Чим більш зріла катаракта, тим нижче предметне зір. Коли всі кортикальний шари каламутніють аж до передньої капсули кришталика, стадія розвитку - зріла катаракта. Предметна зір повністю. Дозрівання старечої катаракти йде повільно - від одного року до гріх років. При подальшому розвитку зріла катаракта стає перезрілий. 

    Перезреваніе катаракти може йти двома шляхами. В одних випадках кришталик віддає багато води, зменшується в об'ємі і зморщується. В інших, більш рідкісних випадках каламутне речовина розріджується і перетворюється на молокоподобную рідина, в якій щільне ядро хрустал ика в силу ваги опускається донизу (Морганіева катаракта).

    Лікування. Лікування катаракти хірургічне. Краще видаляти катаракту в зрілої стадії, коли всі кришталикових волокна каламутні і легко відокремлюються від капсули кришталика. Проте основним показанням до операції є не ступінь її зрілості, а стан функції зору обох очей. Якщо дозрівання катаракти йде повільно, а зір на обох очах впало настільки, що людина не може виконувати звичайну роботу і йому важко себе обслуговувати, треба оперувати, незважаючи на ступінь зрілості катаракти. На єдиному оку доводиться також видаляти і незрілу катаракту. Сучасний стан офтальмохірургії дозволяє успішно, з хорошими результатами оперувати як зрілу, так і незрілу катаракту.

    При односторонній зрілої катаракти і збереженні функції зору другого ока з операцією можна не поспішати. Після видалення катаракти на одному оці при гарній функції другу очі виходить дуже велика різниця в рефракції, що робить неможливим корекцію і носіння окулярів.
    Операція катаракти - один із самих складних, але і найефективніших операцій, завдяки якій ужена операційному столі сліпий стає зрячим.
    В останні роки проводять заміну мутного кришталика штучною метілмегакрілатовой, яку вводять всередину очі. Інтраокулярна лінзи (ІОЛ) мають різну конструкцію і різні методи застосування. Найбільшого поширення набули три методи фіксації лінзи в оці: переднекамерний, ірис-кліпс-лінза і екстрапупілярний.

    Медикаментозне лікування катаракт показано хворим з початковими стадіями старечої катаракти та катаракт іншого характеру (токсичні, променеві, контузіонние, при міопії). Метою медикаментозного лікування катаракт в початкових стадіях є попередження їх прогресування.

    Найбільш часто лікарські засоби, що застосовуються при початкових катарактах, складаються з комплексу біогенних препаратів, вітамінів, гормонів (Catarstat - Франція, Opacinan - Німеччина, Seletec-США та ін.)

    В особливу групу входять очні краплі, які містять неорганічні солі в поєднанні з вітамінами. Сюди відносяться широко використовуються в нашій країні закордонні препарати вітайодураль і вітафакол (Франція), Rubidione (Італія), Vitriolent (Німеччина та ін.)

    Останнім часом для лікування початкових катаракт призначають електрофорез рибофлавіну (1%-ий розчин рибофлавіну мононуклеіда вводять з катода, 2 ампули на процедуру; 15 процедур). Електрофорез аскорбінової кислоти (0,1 - 0,25%-ий розчин з катода) - 20 процедур на курс.
    Медикаментозне лікування вроджених катаракт неефективно.

    Категорія: Описи хвороб К | Переглядів: 1956 | Додав: doctor | Теги: катаракта | Рейтинг: 0.0/0
    Реєстрація
    Пошук по хворобах
    Реклама
    Статистика
    Авангард
    Зал акробатики,гімнастичний зал
    Попередження
    При будь-якому використанні матеріалів сайту - посилання на www.doct.at.ua обов'язково.
    Copyright MyCorp © 2024