Субота, 20.04.2024, 15:08
Домашній доктор
Головна | Довідник захворювань | Реєстрація | Вхід
Фізіологія людини
Довідник хвороб
Довідник захворювань
Категорії розділу
Описи хвороб А
Описи хвороб, яких назва починається на букву А
Описи хвороб Б
Описи хвороб, яких назва починається на букву Б
Описи хвороб В
Описи хвороб, яких назва починається на букву В
Описи хвороб Г
Описи хвороб, яких назва починається на букву Г
Описи хвороб Д
Описи хвороб, яких назва починається на букву Д
Описи хвороб Ж
Описи хвороб, яких назва починається на букву Ж
Описи хвороб І
Описи хвороб, яких назва починається на букву І
Описи хвороб К
Описи хвороб, яких назва починається на букву К
Описи хвороб Л
Описи хвороб, яких назва починається на букву Л
Описи хвороб М
Описи хвороб, яких назва починається на букву М
Описи хвороб Н
Описи хвороб, яких назва починається на букву Н
Описи хвороб О
Описи хвороб, яких назва починається на букву О
Описи хвороб П
Описи хвороб, яких назва починається на букву П
Описи хвороб Р
Описи хвороб, яких назва починається на букву Р
Описи хвороб С
Описи хвороб, яких назва починається на букву С
Описи хвороб Т
Описи хвороб, яких назва починається на букву Т
Описи хвороб У
Описи хвороб, яких назва починається на букву У
Описи хвороб Х
Описи хвороб, яких назва починається на букву Х
Описи хвороб Ц
Описи хвороб, яких назва починається на букву Ц
Описи хвороб Ч
Описи хвороб, яких назва починається на букву Ч
Описи хвороб Э
Описи хвороб, яких назва починається на букву Э
Описи хвороб Я
Описи хвороб, яких назва починається на букву Я
Реклама
Добавки до їжі
  • Коралловый Клуб
  • Біологічно активні харчові добавки, для повноцінного раціону людини
    Косметологія
  • Косметика ACADEMIE
  • Académie Scientifique de Beauté
    Головна » 2010 » Березень » 13 » Карієс зубів
    00:29
    Карієс зубів
    Карієс зубів

    Карієс зубів - патологічний процес, що виявляється після прорізування зубів, при якій відбувається демінералізация і розм'якшення твердих тканин зуба з наступним утворенням дефекту у вигляді порожнини.
    До карієсу зубів привертають незбалансоване харчування з надмірним вживанням вуглеводів, гормональні зрушення в організмі (вагітність, статеве дозрівання), загальносоматичні захворювання, що призводять до зниження резистентний організму, мікрофлора порожнини рота, недостатній гігієнічний догляд за зубами, кількість, склад і властивість слини.

    Розрізняють карієс неускладнений (простий) і ускладнений (до процесу залучаються пульпа і пародонту).

    Симптоми. Каріозний процес починається з втрати природного блиску емалі на обмеженій ділянці. Зазвичай це відбувається біля шийки зуба, поруч з яснами. Площа осередку ураження спочатку незначна, але поступово збільшується і може захопити значну ділянку прішєєчной області. Початковий карієс протікає безсимптомно і виявляється тільки при уважному огляді. Початковий карієс перетворюється на поверхневий за рахунок порушення цілості поверхневого шару внаслідок уповільнення процесу демінералізації. Для поверхневого карієсу характерний виникнення короткочасної болю. В основному це відбувається від хімічних подразників - солодкого, солоного, кислого або від дії температурних подразників. При огляді зуба на ділянці ураження виявляється неглибокий дефект (порожнина). Середній та глибокий карієс розрізняються між собою змінами з боку дентину, які значні при глибокому карієсі.
    У патогенезі карієсу зубів найбільша увага приділяється характеру харчування з надмірним споживанням вуглеводної їжі. Виявлено, що 50% населення споживає солодощі в кожний прийом їжі, а 40-70% - у проміжках між їжею.
    З вуглеводів на емалі зубів у прішєєчной області, природних ямках і фісури утворюється пориста структура м'якого зубного нальоту. Вона є субстратом для утворення колоній мікроорганізмів, для яких характерне анаеробне бродіння. Під дією бактерій при їх колонізації на поверхні зубів утворюються кислоти: молочна, мурашина, масляна, пропіонова та ін
    Цим кислотам належить основна роль в появі вогнищ демінералізації емалі.
    В даний час вважається встановленим, що для виникнення карієсу необхідна наявність вуглеводів, мікроорганізмів і їх тривалий контакт з поверхнею зуба. Якщо говорити про вплив харчового раціону на виникнення карієсу зубів, то не можна обмежуватися тільки роллю вуглеводів. Доведена роль та інших факторів, зокрема вміст у харчових продуктах макро-і мікроелементів, а також жорсткість їжі.

    Лікування. Серед мікроелементів з каріесостатіческім ефектом (фтор, цинк, марганець, мідь) найбільш значущий фтор, який міститься у вищих сортах чаю, морській капусті. Цинк є в м'ясі, морській рибі. Найбільша кількість марганцю міститься в вівсі, пшениці, жита, цибулі та малини. Меди найбільше в плавленої сирі, бобових культурах, буряках, лимонах і смородині.
    Фтор не лише посилює опірність зубних тканин впливу кислот, але також діє як каталізатор процесу ремінералізації, у зв'язку з чим карієс зубів піддається лікуванню на ранніх стадіях (2-4%-вим розчином фториду натрію, фторолаком та ін.)
    У сучасній стоматології широко використовуються адгезивні матеріали і технології (амальгами, композитні смоли і скло-іономерние цементи).

    Профілактика. Профілактика карієсу зубів - це комплекс заходів, спрямованих, з одного боку, на усунення каріесогенних ситуацій в порожнині рота, а з іншого - на підвищення резистентності тканин зуба. Відповідно до цього профілактику карієсу слід починати з внутрішньоутробного періоду розвитку плоду (раціональний режим і збалансоване харчування майбутньої матері) і продовжувати протягом усього життя людини (санітарний освіту з метою вироблення навичок здорового способу життя, навчання дітей правилам ефективної чищення зубів; обмеження каріесогенних факторів в харчуванні дітей і дорослих).

    Категорія: Описи хвороб К | Переглядів: 1308 | Додав: doctor | Теги: Карієс зубів | Рейтинг: 0.0/0
    Реєстрація
    Пошук по хворобах
    Реклама
    Статистика
    Авангард
    Зал акробатики,гімнастичний зал
    Попередження
    При будь-якому використанні матеріалів сайту - посилання на www.doct.at.ua обов'язково.
    Copyright MyCorp © 2024