П`ятниця, 19.04.2024, 14:37
Домашній доктор
Головна | Довідник захворювань | Реєстрація | Вхід
Фізіологія людини
Довідник хвороб
Довідник захворювань
Категорії розділу
Описи хвороб А
Описи хвороб, яких назва починається на букву А
Описи хвороб Б
Описи хвороб, яких назва починається на букву Б
Описи хвороб В
Описи хвороб, яких назва починається на букву В
Описи хвороб Г
Описи хвороб, яких назва починається на букву Г
Описи хвороб Д
Описи хвороб, яких назва починається на букву Д
Описи хвороб Ж
Описи хвороб, яких назва починається на букву Ж
Описи хвороб І
Описи хвороб, яких назва починається на букву І
Описи хвороб К
Описи хвороб, яких назва починається на букву К
Описи хвороб Л
Описи хвороб, яких назва починається на букву Л
Описи хвороб М
Описи хвороб, яких назва починається на букву М
Описи хвороб Н
Описи хвороб, яких назва починається на букву Н
Описи хвороб О
Описи хвороб, яких назва починається на букву О
Описи хвороб П
Описи хвороб, яких назва починається на букву П
Описи хвороб Р
Описи хвороб, яких назва починається на букву Р
Описи хвороб С
Описи хвороб, яких назва починається на букву С
Описи хвороб Т
Описи хвороб, яких назва починається на букву Т
Описи хвороб У
Описи хвороб, яких назва починається на букву У
Описи хвороб Х
Описи хвороб, яких назва починається на букву Х
Описи хвороб Ц
Описи хвороб, яких назва починається на букву Ц
Описи хвороб Ч
Описи хвороб, яких назва починається на букву Ч
Описи хвороб Э
Описи хвороб, яких назва починається на букву Э
Описи хвороб Я
Описи хвороб, яких назва починається на букву Я
Реклама
Добавки до їжі
  • Коралловый Клуб
  • Біологічно активні харчові добавки, для повноцінного раціону людини
    Косметологія
  • Косметика ACADEMIE
  • Académie Scientifique de Beauté
    Головна » 2010 » Березень » 10 » Істерія
    21:16
    Істерія
    Істерія (або істеричний невроз)
    Істерія (або істеричний невроз) - захворювання, викликане дією психічної травми, в результаті якої виникає механізм «втечі у хворобу» або умовної бажаності хворобливого симптому. Неврози пов'язані головним чином з сімейними, побутовими або службовими конфліктами. Найчастіше зустрічаються астенічні симптоми, депресивні і іпохондричні стану, серцево-судинні напади, тому що широка популярність симптоми цих захворювань сприяє їх імітації при істерії. Приємними, вигідними, бажаними для хворого можуть виявитися різні захворювання або легкі поранення, позбавляють його від тих чи інших неприємних обов'язків.

    Цей механізм є специфічним для істерії і відрізняє її від інших неістеріческіх неврозів. При істеричному нападі необхідні «глядачі». Коли їх немає, то немає і істеричних проявів.

    Симптоми. Типові для істерії прояви підвищеної емоційності, що носять характер театральності, демонстративності, нарочитості і володіють рисами «приємності» або «вигідності» для хворого. Психотравматичні подразники, що викликають істеричний невроз, можуть бути не стільки інтенсивними і сильними, скільки тривалими. Найлегше істерія виникає в осіб художнього типу або в осіб, схильних до марень, фантазіям, театральності, брехню, прагнення звернути на себе увагу оточуючих.
    Для істерії характерні різноманітність і мінливість цими томів. Можуть бути дуже бурхливі емоційні реакції, викликані незначною фразою лікаря або іншої особи, а схильність до вигадкам і фантазіям дає дуже яскраве забарвлення цим реакцій.

    Істеричні напади можуть супроводжуватися криками, плачем, імітацією криків тварин, «словесним поносом», станом екстазу зі стогоном, «проріканням майбутнього». Хворі можуть рвати на собі волосся, одяг, але при цьому повинні бути глядачі, які стежили б за цим.
    При істерії спостерігатися рухові розлади, які проявляються паралічами і парезами - контрактурами, іноді з химерними розмашистими рухами - гіперкінезами.

    Істеричні паралічі і контрактури зазвичай вражають частина тіла, що відповідає загальноприйнятій поділу (руку, поту, кисть, стопу і т. д.), часто різко обмежуючи поразку лінії суглоба.
    Найчастіше спостерігаються паралічі м'язів кінцівок. Може страждати одна рука або одна нога, обидві руки або одна рука і одна нога на одній половині тіла, або всі кінцівки разом. Паралічі м'язів язика, шиї та інших груп м'язів зустрічаються рідко.

    Істеричні контрактури найчастіше вражають м'язи кінцівок шиї (істерична кривошия) або тулуба. Вони можуть фіксувати тіло в химерних позах, які не спостерігалися при органічних поразках. Якщо при істинних паралічі і контрактурах спостерігається згасання рефлексів і зниження тонусу м'язів (всихання кінцівки), то при істеричних паралічі і контрактурах цього не спостерігається. Рефлекси залишаються живими, а тонус м'язів - гарним. Істеричні порушення руху проходять під час сну, або в екстремальних умовах.
    При істерії також спостерігаються розлади чутливості, що виражаються в зниженні чутливості до болю або в її підвищення, істеричними болями. Поширення ділянок порушення чутливості не відповідає областям іннервації чутливих нервових корінців, а пов'язане з поданням про розподіл функцій.

    При істерії можуть спостерігатися розлади вегетативних функцій, які надзвичайно різноманітні. До описуваної формі відносяться спазми мускулатури стравоходу, які викликають «істеричний грудку», підкочується до горла, може спостерігатися ускладнення в проходженні їжі по стравоходу.
    Може бути імітація бронхіальної астми (псевдо астматичні напади), істерична стенокардія, псевдо інфаркт. Спостерігаються напади тахікардії і серцево-судинні порушення у вигляді непритомності. Вони відрізняються від «неврозів серця», які відносяться до неврастенії, тому що в їх основі лежить механізм приємності або вигідності. Ці захворювання дають хворому певні життєві вигоди: позбавлення oт перебування в небезпечній ситуації, звільнення від роботи, створення «положення» в сім'ї. Звідси демонстративність прояви хвороби у присутності зацікавлених осіб, театральність, награність в поведінці і несподівано швидке «зцілення», коли необхідність у цих моментах відпадає.

    Істерія може приймати різний перебіг і тривати від декількох хвилин до декількох років, якщо хворий продовжує перебувати в травмує обстановці. Припинення дії псіхораздражітелей і появу нових, які говорять про те, що загроза благополуччю хворого минула, приводять до зняття істеричного симптому. Усунення істеричного симптому може наступати в стані афекту.

    Лікування. Основним методом лікування істерії є психотерапія у всіх її різновидах. З перших днів захворювання слід всіляко зміцнювати соматичний стан, забезпечити спокій, відпочинок, загальнозміцнюючу лікування. Якщо хворий збуджений, тривожний, йому призначаю препарати валеріани, брому, транквілізатори або малі дози нейролептиків. При наполегливої безсонні дають снодійне перед сном (частіше - тільки в перші дні). Необхідно якомога раніше з'ясувати психотравмуючий фактор і спробувати якщо не усунути його, то допомогти хворому знайти раціональний вихід із ситуації, що склалася. Можна надалі вдатися до методу непрямого навіювання, призначення йому фізіопроцедури і вітамінотерапії.

    Хворі істерією не віддають собі звіту в тому, що хворобливий симптом для них «приємний або вигідний». Вони вважають, що у них дуже серйозне, що вимагає підвищеної уваги і лікування захворювання.
    Велику роль грає, як будується терапевтичне лікування. Якщо хворому переконати, що захворювання тимчасове і що під впливом «нових і дуже хороших» препаратів у нього буде поліпшення, то позитивний вплив не змусить себе чекати.

    Найкращий ефект дає психотерапія - лікування прямим або непрямим навіюванням наяву, в гіпнотичному сні, за наявності істеричних порушень вегетативних функцій - каузальних психотерапія. При лікуванні непрямим навіюванням застосовуються ті або інші електропроцедури, масаж, вітамінотерапія. Можна застосовувати навіювання уві сні.

    Хворому необхідно призначити лікування травами, що сприяють заспокоєння нервової системи (валеріана, собача кропива). Також призначають солі брому, мебріум, андоксін, малі дози аминазина і резерпіну.

    Категорія: Описи хвороб І | Переглядів: 3353 | Додав: doctor | Теги: істеричний невроз, невроз, Істерія | Рейтинг: 3.0/1
    Реєстрація
    Пошук по хворобах
    Реклама
    Статистика
    Авангард
    Зал акробатики,гімнастичний зал
    Попередження
    При будь-якому використанні матеріалів сайту - посилання на www.doct.at.ua обов'язково.
    Copyright MyCorp © 2024