Четвер, 18.04.2024, 12:28
Домашній доктор
Головна | Довідник захворювань | Реєстрація | Вхід
Фізіологія людини
Довідник хвороб
Довідник захворювань
Категорії розділу
Описи хвороб А
Описи хвороб, яких назва починається на букву А
Описи хвороб Б
Описи хвороб, яких назва починається на букву Б
Описи хвороб В
Описи хвороб, яких назва починається на букву В
Описи хвороб Г
Описи хвороб, яких назва починається на букву Г
Описи хвороб Д
Описи хвороб, яких назва починається на букву Д
Описи хвороб Ж
Описи хвороб, яких назва починається на букву Ж
Описи хвороб І
Описи хвороб, яких назва починається на букву І
Описи хвороб К
Описи хвороб, яких назва починається на букву К
Описи хвороб Л
Описи хвороб, яких назва починається на букву Л
Описи хвороб М
Описи хвороб, яких назва починається на букву М
Описи хвороб Н
Описи хвороб, яких назва починається на букву Н
Описи хвороб О
Описи хвороб, яких назва починається на букву О
Описи хвороб П
Описи хвороб, яких назва починається на букву П
Описи хвороб Р
Описи хвороб, яких назва починається на букву Р
Описи хвороб С
Описи хвороб, яких назва починається на букву С
Описи хвороб Т
Описи хвороб, яких назва починається на букву Т
Описи хвороб У
Описи хвороб, яких назва починається на букву У
Описи хвороб Х
Описи хвороб, яких назва починається на букву Х
Описи хвороб Ц
Описи хвороб, яких назва починається на букву Ц
Описи хвороб Ч
Описи хвороб, яких назва починається на букву Ч
Описи хвороб Э
Описи хвороб, яких назва починається на букву Э
Описи хвороб Я
Описи хвороб, яких назва починається на букву Я
Реклама
Добавки до їжі
  • Коралловый Клуб
  • Біологічно активні харчові добавки, для повноцінного раціону людини
    Косметологія
  • Косметика ACADEMIE
  • Académie Scientifique de Beauté
    Головна » 2010 » Лютий » 11 » Гастрит
    01:00
    Гастрит
    Гастрит

    Гастрит - це запалення слизистої оболонки шлунку. Розрізняють гострі і хронічні гастрити.

    Гострий гастрит
    Належить до вельми поширених захворювань. Провідними причинами виникнення хвороби є вживання недоброякісною і алкогольних напоїв. Ряд продуктів харчування володіє сенсибилизирующим впливом. Наводить до розвитку запальних змін слизистої оболонки тривалий прийом деяких лікарських препаратів. Сприяє утворенню гострого гастриту нервово-психічна перевтома. Анамнестічеськи несприятливі перенесені інфекційні захворювання, що частенько наводять до розвитку гострого гастриту, у тому числі харчові токсикоінфекції.

    Симптоми. Через 2 - 3 ч після дії подразника починаються запальні зміни слизистої оболонки шлунку, які, Нестримно наростаючи, наводять до результату 7 - 8-го ч від початку дії до розгорнутої картини захворювання. Хворий втрачає апетит, скаржиться на появу поганого смаку в роті, нудота. Потім з'являється блювота: спочатку з'їденою їжею, потім жовчю. У епігастральної області розвиваються обтяжливі відчуття тиску, розпирання. Оформляється виражений больовий синдром. Підвищується температура тіла. Страждає загальний стан хворого. Болі в епігастрії при проведенні пальпації посилюються. У крові при наполегливій блювоті підвищується кількість гемоглобіну і еритроцитів.

    Діагности. Ендоскопічне дослідження виявляє гіперемійовану слизисту оболонку, покриту шаром слизу. Знижується моторна функція шлунку з одночасним зростанням всасывательной здатності. Одужання настає до кінця першого тижня від початку захворювання. В умовах дії дратівливого чинника, що продовжується, або у відсутність раціональної терапії можливий перехід хвороби в хронічну форму.
    Лікування. перші дні захворювання хворому показані постільний режим, що зігрівають компреси на епігастральну область, вживання украй обмеженої кількості продуктів неподразливої дії. При необхідності можливий промивання шлунку. В окремих випадках призначаються антибіотики.

    Хронічний гастрит
    Хронічний гастрит представляє собою захворювання з рецидивуючим запальним процесом в слизовій оболонці і слизовій підоболонці оболонках шлунку, порушенням регенерації епітелію, що супроводиться, і розвитком атрофії, що з неминучістю наводить до розвитку секреторної недостатності з подальшими багатообразними розладами травлення. Для хронічного гастриту характерна схильність до прогресу.
    Перебіг хронічного гастриту може відбуватися багато років безсимптомний. Незрідка клінічні прояви бувають спровоковані дисфункцією сусідніх органів травної системи або розвинутими моторно-эвакуаторными порушеннями.

    Симптоми. При гастриті з секреторною недостатністю розвивається тягар і тиск в підкладкової області, особливо після їди, регургітація, нудота, неприємний присмак в роті. Больовий синдром локалізований, жорстко прив'язаний до їди, посилюється навіть при незначному фізичному навантаженні. Клініка захворювання доповнюється здуттям живота і розвитком виражених диспепсичних явищ, що характерний при споживанні молочних блюд.
    При бактерійних гастритах звичайне підвищення кислотоутворюючих функцій шлунку, болі виникають, навпаки, натщесерце. Характерні печія, замки.
    Хворі хронічним гастритом тривало при зовнішньому огляді не виявляють ознак захворювання. Мова обкладена білим нальотом, при пальпації живіт м'який, інколи можливе визначення здуття або хворобливості в епігастральної області.

    Діагностика. Основним методом розпізнавання хронічного запального процесу слизовою оболонкою і слизовою підоболонкою оболонок шлунку є фиброгастродуоденоскопия, а також, при необхідності, біопсія.
    У лабораторіях провідних клінік країни знайшли вживання і інші методи діагностики: імунологічний і біохімічний.

    Лікування. Лікування хворих хронічним гастритом має бути строге індивідуалізованим. В разі шпосекреторного гастриту призначається дієта 1, що дозволяє здійснити функціональне щажение ураженого органу. Через 10 днів хворих рекомендується перекладати на дієту 2, а надалі, у міру згасання розгорнутих клінічних проявів хвороби - на дієту 15. Проте постійною вимогою правильного харчування при аутоіммунному гастриті є різке зниження кількості жирів тваринного походження, смажених блюд і гострих приправ, що вживаються. Купірування больового синдрому найуспішніше досягається шляхом призначення хворим парентеральних ін'єкцій Но-шпи по 2 мл 2 рази в день або всередину по 40 міліграм 2 рази в день. Обгрунтованим в боротьбі едиспептическими розладами є призначення церукала всередину по 10 міліграм Зраза в день за півгодини до їди або по 10 міліграм
    2 рази в день підшкірний. Найбільшим терапевтичним ефектом володіє эглонил, що призначається всередину по 50 міліграм 3 рази вдень. Плангаглюцид є прекрасним обволікаючим і терпким засобом. Вираженим стимулюючим секреторну функцію шлунку дією володіє эуфиллин, що призначається всередину по 200 міліграм
    3 рази в день до їди. Доцільне одночасне проведення замісної терапії: натуральний шлунковий сік, ацидиниепсин. Показана вигаминотерапия. Помітно відрізняється терапія бактерійного гастриту. Дієта 1 повинна поєднуватися з частим, 5 - 6 разів протягом дня, їдою, збагаченої молочними продуктами. В цілях іммобілізації слизистої оболонки поважно ограничениесокогонных продуктів: смаженого м'яса, копченини. Денол призначають по 120 міліграм 3 рази в день за 30 хвилин до їди, а також перед сном протягом 3 - 4 тижнів. Доцільно для, досягнення результату поєднання: Денол і метронидазол (250 MI 3- 4 рази в день після їди протягом 2 тижнів). До приведеної схеми корисно додати ампіцилін і еритроміцин, а при необхідності - фуразолидон. Больовий синдром при бактерійному гастриті удається знімати введенням 0,2%-ного розчину платифіліну, що призначається підшкірно по 1 мл 2 рази в день. Придушення секреції досягається вживанням ранитидина (1 пігулка 2 рази в день), циметидина (2 пігулки 2 рази в день і 2 таблегки перед сном) або фамотидина (1 пігулка на ніч) курсом в 2 тижні. Через 1,5 - 2 ч після їди приймаються обволікаючі і терпкі засоби: алмагель і викалин. Істотним доповненням до терапії, що проводиться, є призначення фізіотерапевтичних процедур, в IOM числі електрофорезу з новокаїном, аплікацій парафіну. Показано грязелікування.

    Лікування хворих хронічним гастритом зазвичай проводиться в амбулаторних умовах, виключаючи випадки вираженого загострення. Санаторно-курортне лікування допустиме через 2 місяці після загострення - на місцевих курортах.
    Профілактика. Профілактика гострого і хроническо1-о гастритів полягає в регулярному і раціональному живленні, збалансованому по основних харчових інгредієнтах з виключенням грубої і гострої їжі.


    Категорія: Описи хвороб Г | Переглядів: 1508 | Додав: doctor | Теги: Гастрит | Рейтинг: 2.8/4
    Реєстрація
    Пошук по хворобах
    Реклама
    Статистика
    Авангард
    Зал акробатики,гімнастичний зал
    Попередження
    При будь-якому використанні матеріалів сайту - посилання на www.doct.at.ua обов'язково.
    Copyright MyCorp © 2024