Субота, 20.04.2024, 12:11
Домашній доктор
Головна | Довідник захворювань | Реєстрація | Вхід
Фізіологія людини
Довідник хвороб
Довідник захворювань
Категорії розділу
Описи хвороб А
Описи хвороб, яких назва починається на букву А
Описи хвороб Б
Описи хвороб, яких назва починається на букву Б
Описи хвороб В
Описи хвороб, яких назва починається на букву В
Описи хвороб Г
Описи хвороб, яких назва починається на букву Г
Описи хвороб Д
Описи хвороб, яких назва починається на букву Д
Описи хвороб Ж
Описи хвороб, яких назва починається на букву Ж
Описи хвороб І
Описи хвороб, яких назва починається на букву І
Описи хвороб К
Описи хвороб, яких назва починається на букву К
Описи хвороб Л
Описи хвороб, яких назва починається на букву Л
Описи хвороб М
Описи хвороб, яких назва починається на букву М
Описи хвороб Н
Описи хвороб, яких назва починається на букву Н
Описи хвороб О
Описи хвороб, яких назва починається на букву О
Описи хвороб П
Описи хвороб, яких назва починається на букву П
Описи хвороб Р
Описи хвороб, яких назва починається на букву Р
Описи хвороб С
Описи хвороб, яких назва починається на букву С
Описи хвороб Т
Описи хвороб, яких назва починається на букву Т
Описи хвороб У
Описи хвороб, яких назва починається на букву У
Описи хвороб Х
Описи хвороб, яких назва починається на букву Х
Описи хвороб Ц
Описи хвороб, яких назва починається на букву Ц
Описи хвороб Ч
Описи хвороб, яких назва починається на букву Ч
Описи хвороб Э
Описи хвороб, яких назва починається на букву Э
Описи хвороб Я
Описи хвороб, яких назва починається на букву Я
Реклама
Добавки до їжі
  • Коралловый Клуб
  • Біологічно активні харчові добавки, для повноцінного раціону людини
    Косметологія
  • Косметика ACADEMIE
  • Académie Scientifique de Beauté
    Головна » 2010 » Лютий » 8 » Атеросклероз
    00:59
    Атеросклероз
    Атеросклероз

    Атеросклероз - хронічне захворювання, при якому відбувається системна поразка артерій, що виражається у відкладенні ліпідів і солей кальцію у внутрішній стінці і розвитку сполучної тканини з подальшим ущільненням і звуженням просвіту судини. Унаслідок порушення кровотоку в органах розвиваються дистрофічні, некробіотичні і склеротичні процеси. 

    Провідна роль в розвитку атеросклерозу належить порушенням ліпідного обміну. Вони виражаються в гіперліпідемії і гипер-липопротеинемии. При цьому в плазмі хворих підвищується вміст не лише холестерину і триглициридов, але і їх основних фракцій. Порушення метаболізму ліпідів наводить до концентрації холестерину в судинній стінці. Також чинником риски атеросклерозу є гипертриглицеридемия. У хворих з високим артеріальним тиском в період гиперадреналинемии відбувається розширення міжклітинних щілин, що полегшує інфільтрацію ліпідами. У чоловіків атеросклероз зустрічається частіше, ніж у жінок, але після настання менопаузи число їх порівнюється з чоловіками. Наявність ожиріння сприяє прогресу атеросклерозу. Зустрічаються родинні форми швидко прогресуючого атеросклерозу, що характеризується різким підвищенням в крові холестерину, - до 26,5

    Симптоми і діагностика. Розвиток атеросклерозу у хворих протікає різними темпами і нерівномірно. Протягом атеросклерозу виділяють 3 стадії: ішемічну, тромбонекротическую і склеротичну. Перша стадія характеризується недостатнім кровопостачанням органів і тканин з оборотними дистрофічними змінами в них і невеликими функціональними порушеннями.
    У другій стадії унаслідок вираженого порушення кровопостачання, а незрідка розвитку тромбоутворення формуються вогнища дегенерації і некрозу.
    У третій стадії в уражених органах в результаті дегенеративно-некротичних змін відбувається розвиток рубцевої сполучної тканини. Кожна стадія може виявлятися відповідною клінічною симптоматикою. Між стадіями є різні переходи. Клінічна картина атеросклерозу визначається переважною локалізацією процесу, стадією захворювання, наявністю чинників, що обтяжують перебіг захворювання (артеріальна, тромбози).

    Найчастіше атеросклероз локалізується в артеріальній системі - аорті - і крупних стволах, що відходять від неї. Клінічна симптоматика з'являється у міру залучення крупних гілок аорти до процесу, що порушує функцію відповідних органів і систем. Однією з характерних ознак атеросклерозу висхідної частини аорти або її дуги є симптоматична гіпертонія.

    Атеросклерозна гіпертонія характеризується значним підвищенням систоли при нормальному або (рідко) пониженим діастола тиску.
    Атеросклероз мозкових артерій супроводиться циркуляторною енцефалопатією. При гострих порушеннях діяльності ЦНС можливий тромбоз або крововилив в головний мозок.

    Атеросклероз ниркових артерій наводить до ішемії бруньки, може викликати артеріальну гіпертензію.
    Атеросклероз брыжеечных артерій характеризується нападоподібними болями в животі - так званою черевною жабою. Для уточнення діагнозу показана ангиография брыжеечных артерій. Поразка брыжеечных артерій може ускладнитися їх тромбозом. Виникають різкі болі епігастральної області, інколи і в правому підребер'ї, що супроводяться зниженням артеріального тиску, пітливістю рук, блювотою (інколи з кров'ю), рідким стільцем. Якщо своєчасно хворого не прооперувати, то розвивається перитоніт в результаті некрозу стінки кишки.
    Атеросклероз периферичних артерій. Облітеруючий атеросклероз судин нижніх кінцівок супроводиться перемежаючою кульгавістю. Болі виникають або під час ходьби, або через 1 - 2 мін після зупинки. Для уточнення локалізації поразки судин визначають пульс від артерії тилу стопи до клубової області пахової складки.

    Лікування. лікуванні домінуючу роль грає раціональний спосіб життя з достатнім фізичним навантаженням. Необхідно обмежувати вжиток тваринного жиру до 40 - 50 г в добу, легкозасвоюваних вуглеводів - до 40 г в добу - і загальну енергетичну цінність їжі. При надлишковій масі тіла хворому слід її поступово понизити. Доцільний щоденний вжиток не менше 30 - 40 мл рослинних олій, вводити в раціон рибу, а також овочі і фрукти. При високій i-иперхолесгеринемии призначають засоби, що знижують синтез холестерину або прискорюючі його метаболізм (ловасгатин, липостабил, нікотинова кислота у великих дозах (3 - 4 г в добу), холесгеринамин), застосовують також плазмаферез і заходи, направлені на відновлення або поліпшення кровопостачання кровоносних судин.

    Профілактика. З метою профілактики атеросклерозу поважно усунути всі чинники риски: ожиріння, гіподинамію, куріння, гіпертонію, психоемоційне перенапруження. Здоровий спосіб життя і раціональне харчування є запорукою успіху боротьби з атеросклерозом.


    Категорія: Описи хвороб А | Переглядів: 1171 | Додав: doctor | Теги: Атеросклероз | Рейтинг: 2.0/1
    Реєстрація
    Пошук по хворобах
    Реклама
    Статистика
    Авангард
    Зал акробатики,гімнастичний зал
    Попередження
    При будь-якому використанні матеріалів сайту - посилання на www.doct.at.ua обов'язково.
    Copyright MyCorp © 2024